אודות המכללה

אודות המכללה

לוינסקי בקהילה

תכנית מעורבות חברתית - דב"ש (דברים שרואים משם)
בחזון מכללת לוינסקי לחינוך נכתב: "המכללה מאפשרת נגישות להשכלה גבוהה איכותית, המטפחת אנשי חינוך רגישים, חושבים, חוקרים, מובילים, יוזמים, יצירתיים ופעילים בקהילה". מוצגת כאן תפיסה הרואה במורים ובגננות אנשי חינוך המעורים בקהילה ובחברה, שמשקפת את העמדה העקרונית של מכללת לוינסקי לחינוך בנוגע להקשר, לדו-שיח ולהשפעה ההדדית שקיימת בין העולם האקדמי לחברה.
מטרת תכנית דב"ש לפתח את תפיסת הגננת/המורה כמחנכת המעורבת בקהילה ובחברה כחלק מזהותה המקצועית והאקדמית. התכנית המוצעת יוצאת מנקודת הנחה כי שינוי חברתי משמעותי ייעשה בידי אנשי חינוך ולפיכך היא מבקשת להרחיב את תפיסת ההכשרה ולראות במורה לא רק כמי שמלמדת ומשפיעה בסביבת ההוראה הקרובה שלה, אלא גם כסוכנת שינוי בחברה ובקהילה.
במסגרת התכנית הסטודנטים צריכים ליזום, להפעיל ולהעריך יזמה חינוכית חברתית שתהיה בעלת ערך מוסף משמעותי לאוכלוסיית היעד, לקדם יזמה בעלת פוטנציאל להרחבה שאפשר ליישם, ולהציג ראייה מערכתית הכוללת שיתופי פעולה עם גורמים שונים. את היוזמות מובילים סטודנטים בהנחיית אנשי צוות מהמכללה.
בשנת הלימודים תשע"ו הופעלו במסגרת התכנית יותר מ-30 יוזמות חינוכיות במכללה, בגני ילדים, בבתי ספר, בבתי חולים, במתנ"סים ועוד למען רווחתם של ילדים ומבוגרים כאחד. אפשר להתרשם מהיוזמות כאן.

 

פרויקט קריאה חוזרת

החל משנת תשס"ט מקיימת התכנית לגיל הרך של המכללה, בשיתוף עיריות ומשרד החינוך גישה חדשנית לפיתוח כישורים שפתיים בגיל הרך באמצעות קריאה חוזרת של ספרות יפה לילדים. הפרויקט זוכה להצלחה ולהערכה רבה בקרב רשויות החינוך המקומיות.
 
גינה אקולוגית
מכללת לוינסקי פועלת לקבלת תו תקן ירוק מהמשרד לאיכות הסביבה ולהפוך ל"לקמפוס ירוק". הגינה האקולוגית היא פרויקט סביבתי קהילתי המשולב בתכנית הגיל הרך בהתמחות מדעים, שמנסה לגרום לשינוי דפוסי ההתנהגות והמחשבה בקהילה באוריינטציה סביבתית. גינה שממוקמת בגן ילדים מהווה הזדמנות להתנסות לימודית חווייתית, מאפשרת מגע עם אדמה, צמחים ובעלי חיים ומזמינה שאילת שאלות וחקירה מדעית.

בעקבות הקמת הגינה הוקמו גינות נוספות, למשל, תנועת הנוער הלאומי בשיתוף בנק לאומי הקימו גינה בעיר חולון, בבית ספר שנקר. הגינה מיועדת לילדי חינוך מיוחד המשולבים בבית הספר.
במכללת לוינסקי לחינוך קיימות תכניות ייחודיות הפתוחות לקהילה ומאפשרות למכללה לבנות מעורבות ושותפות מכללה-קהילה
  • היחידה למעורבות חברתית, בראשותה של ענבל בכר, מקדמת את נושא המעורבות החברתית בקהילה בקרב הסטודנטים הלומדים במכללה בפקולטה לחינוך;
  • פרויקטים בקהילה במסגרת תכנית המצוינות רג"ב;
  • גן ילדים עירוני השוכן בתוך הקמפוס של המכללה ומעורב בפעילות החינוכית;
  • פורום החדש לחינוך מוסיקלי - סדרת קונצרטים "מוסיקה בלוינסקי" בניהולו של ד"ר איתן אור-נוי, דיקן הפקולטה לחינוך מוסיקלי, ובהפקתה של תהל קליין;
  • מפגשי ספרות "היוצר ויצירתו" כחלק מתכנית ייחודית בתחום ספרות ילדים, במסגרת מרכז לוין קיפניס לספרות ילדים;
  • מפגשים של "מועדון ספרים בלוינסקי" בראשותה של ד"ר קובי סצ'רדוטי, ראש החוג לספרות וספרות ילדים ובהשתתפות בכירי החוקרים והיוצרים בארץ, שהם חלק מסגל המכללה;

     

 

 

רישום מקוון