אירועי המאה

אירועי המאה

הזוכים בתחרות הסטארטאפ


הזוכה בתחרות הסטארטאפ החינוכי של מכללת לוינסקי לחינוך:
Slate-Math , של חברת Slate-Science


החברה פיתחה חומרי לימוד מבוססי טאבלט להוראת מתמטיקה לגיל הרך ברמה גבוהה באופן מושך. עם ההודעה על זכייתם במקום הראשון, הודיעו נציגי החברה כי הפרס, מתנת בנק מסד, ייתרם לרכישת אייפדים לבי"ס, שעימו אנו עובדים באחת הערים המקיימת קשרי עמיתות עם המכללה, לטובת חיזוק לימודי המתמטיקה.
 
פרופ' שוקן, נציג חברת Slate Science, (במרכז) בחברת פרופ' לאה קסן, נשיאת המכללה ומר יעקב שורי, מנכ"ל בנק מסד
 
חברת סלייט סיינס (Slate-Science) מתמחה בפיתוח חומרי לימוד לטאבלטים וסמארטפונים עם דגש על מתמטיקה. המוצר אותו הגישו לתחרות הסטארט אפ הוא פורטפוליו מודולארי של חומרי לימוד מבוססי-טאבלט לתמיכה בהוראת מתמטיקה בגני ילדים ובכתות א'. המוצר מאפשר לילדים לראות באופן ויזואלי, כיצד מחלקים צורה ליחידות-שטח, ומה משמעותם של מצולעים, למשל.

מוצרי החברה פועלים בעברית, ערבית, ובאנגלית, ומפותחים באופן שמאפשר לתרגמם לשפות נוספות בקלות. החברה הוקמה ע"י שמוליק לונדון, ממפתחי התכנה המובילים בארץ, שמעון שוקן, פרופ' ודיקאן-מייסד של בית הספר למדעי המחשב במרכז הבינתחומי, רז קופרמן, פרופ' וראש החוג למתמטיקה באוניברסיטה העברית, וגיא ורדי, מומחה לפיתוח והפצת משחקי מחשב.

פרופ' שמעון שוקן, נציג החברה שקיבל את הפרס על הבמה מפרופ' לאה קסן נשיאת המכללה, הודיע כי הפרס בסך 30,000 ש"ח יוקדש לטובת תרומת טאבלטים לבית ספר בלוד עמו עובדת המכללה.

תחרות סטרטאפ חינוכי התקיימה בכנס לוינסקי לחינוך : מאה שנים של מחקר וחדשנות בחינוך, בהכשרת מורים ובחינוך מוסיקלי במלון דן פנורמה בתל אביב, לציון מאה שנים להיווסדה של המכללה. חבר שופטים בתחרות כלל מובילי דעת קהל בתחומי החינוך, קרנות ההון והטכנולוגי ביניהם : אורי אדוני, שותף בקרן הון סיכון JVP, אורלי יקואל יועצת אינטרנטית ובלוגרית מובילה, יזהר שי, שותף בקרן הון סיכון הבינ"ל Canaan Partners ועוד. התחרות בחסות בנק מסד ואיגוד האינטרנט הישראלי.

כתובת אתר החברה : http://www.slatescience.com
 

זוכה במקום השני, בחסות בנק מסד

Learni

לרני מפתחת פלטפורמת למידה לטאבלטים שתאפשר לימוד מלא עניין, אתגרי, בשיתופיות ובטכנולוגיות המאה העשרים ואחת. הפלטפורמה של לרני כוללת כלים למורה ולתלמיד, כלי יצירת תכנים וכלים לניהול שליטה והפקת מסקנות מתוצאות הלמידה. כל מילה בספר הדיגיטלי של לרני מאפשרת חקירה לעומק בצורת מחקר שונות. הפלטפורמה מאפשרת לתלמידים עם ליקוי קריאה להורות לספר להקריא לתלמיד כל קטע נבחר. לרני הופכת את הספר האלקטרוני משכבה שטוחה של מידע דיגיטלי ל-3 שכבות מידע שמאפשרות שיתופיות של הידע ויצירה של התוכן על פי הנושאים. המערכת מאפשרת לתלמיד להתייחס לחומר הלימודי תוך כדי יצירת מחקר (יכול לכתוב הערות שוליים על גבי העמוד), שיתופו עם ילדים אחרים ולמידה מהיצירה של תלמידים אחרים. מורים מקבלים שליטה ובקרה על פעולות התלמיד בכיתה ( המורה יודע באיזה עמוד נמצא כל ילד) ויכולת לאתגר את התלמידים בשאלות. בנוסף פיתחה לרני תוכנה לייצור ספרים דיגיטאלים ע"י המורים והתלמידים, עם יכולת הפצה ישירות לטאבלטים של התלמידים או המורים.

http://www.learni.net/


 
זוכה במקום השלישי,בחסות איגוד האינטרנט הישראלי

Tucoola

חברת טוקולה היא חברת סטארט-אפ ישראלית שהוקמה בשנת 2009. טוקולה פיתחה פלטפורמה המנתחת ומשפרת כישורים ומיומנות (זיכרון, קשב, קשר עין-יד ועוד) של ילדים בגילאי 2-8 באמצעות משחקים מהנים. עבור כל ילד, המערכת בונה בצורה אוטומטית תכנית שיפור פרסונאלית המכינה את הילד לחיים ולבית ספר ובמקביל מספקת להורים מידע אודות תהליך ההתפתחות של הילד ומגוון דוחות וטיפים לשיפור. הקונספט של טוקולה פותח תוך שיתוף פעולה עם אנשי אקדמיה מובילים מהארץ והעולם, מומחים להתפתחות הילד, פסיכולוגים וגורמים נוספים. הטכנולוגיה של טוקולה מבוססת על פטנט של החברה העוסק באלגוריתמים, באיסוף המידע ובתוכנה. החברה מציעה את השירות על גבי האינטרנט באמצעות אתר התומך בצורה מלאה ב- 6 שפות ובימים אלה עובדת על גרסה חדשה לרשת ומוצרים לפלטפורמות מקבילות (מובייל ו- Smart TV).