מתעניינים

מתעניינים

תנאי קבלה

תכניות הלימודים לתואר ראשון בחינוך והוראה מבוקשות מאוד בשנים האחרונות הן בקרב צעירים והן בקרב מבוגרים, שבוחרים להקדיש את מיטב שנותיהם לעיצוב דור העתיד.


ריכזנו עבורכם מספר שאלות שפעמים רבות המתעניינים בלימודי חינוך והוראה שואלים את עצמם:


 1. למי מתאים ללמוד חינוך?
  אנשי החינוך, כמו כל אנשי מקצוע, נבדלים זה מזה בשיטות העבודה שלהם, אבל כולם חולקים עיקרון חשוב אחד: הרצון להיות אנשי חינוך שמובילים לשיפור מערכת החינוך ולעיצוב פני החברה בישראל.
 2. האם נדרש רקע בחינוך?
  לא נדרש רקע קודם בחינוך, למרות שיש המגיעים עם רקע חינוכי ממסגרות קודמות, לרוב – מורות חיילות בצבא או אנשי גרעין בנח"ל. חלק מהסטודנטים במכללה הם בנים למשפחות של מורים וחלקם נצרו בזיכרונם מורה אחד, שהותיר עליהם רושם עז.
 3. האם תנאי הקבלה זהים בכל תכניות התואר הראשון?

  לציוני בחינות הבגרות והפסיכומטרי משקל רק בתנאי הקבלה והם משפיעים על המסלולים אליהם ניתן להתקבל. כך למשל, על-מנת ללמוד חינוך מיוחד או חינוך לביה"ס העל-יסודי, עליכם להיות בעלי ציונים גבוהים יותר.

  אם ציוניכם אינם גבוהים מספיק, מכללת לוינסקי לחינוך מעמידה לרשותכם את המכינה הייעודית להוראה, לטובת לימוד מקצועות רלוונטיים לתחום ההוראה, שחלקם מוכרים לתואר הראשון. בסיום שנת הלימודים במכינה, הציון הסופי שתקבלו יחליף את ממוצע הבגרויות שלכם, והדבר ישפר את סיכוייכם להתקבל ללימודי תואר ראשון ותעודת הוראה במכללה.

  בנוסף, למצטיינים, אנו מציעים להירשם לתכנית המצוינות רג"ב (ראש גדול בהוראה) המיועדת לבעלי נתונים גבוהים ופוטנציאל למנהיגות חינוכית. בתכנית לומדים סטודנטים מכל תכניות ההכשרה במכללה (מהתכניות לגיל הרך, לביה"ס היסודי, לביה"ס העל-יסודי, לחינוך המיוחד ולחינוך מוסיקלי).
 4. האם כולם נדרשים לעבור ראיון קבלה?
  ראיון הקבלה הוא השלב הבא, אחרי שציוניכם נבדקו ונמצאתם מתאימים לתנאי הסף. לראיון הקבלה משקל מכריע בשאלה האם תתקבלו ללימודי תואר ראשון ותעודת הוראה במכללה ולכן אנו מוצאים לנכון לתת לכם מעט ייעוץ והכוונה בנושא זה. השתדלו להגיע נינוחים ורגועים לראיון, עם תחושת ביטחון עצמי טובה. במהלך הריאיון שמרו על דרך התנסחות רהוטה ותקינה.
  ראיון הקבלה מתקיים בדרך כלל בקבוצה ונערך על ידי ראש התכנית ואיש סגל נוסף מטעם התכנית אליה נרשמתם.
 5. מתי בוחרים את מסלול הלימודים?
  עליכם לבחור את המסלול כבר בשלב ההרשמה, אם כי ניתן לשנותו גם בהמשך באישור מיוחד בכפוף לעמידה בתנאי הקבלה המקובלים במכללה. ההסמכה להוראה תלויה במסלול הלימודים שתבחרו מבין התכניות הבאות: חינוך לגיל הרך, בי"ס יסודי, על-יסודי, חינוך מיוחד, הוראת האנגלית (תכנית רב-גילית) וחינוך מוסיקלי.

תנאי קבלה

מועמדים מתאימים:

 1. מועמדים בעלי תעודת בגרות ישראלית;
 2. מועמדים שגילם 20 ומעלה;
 3. מועמדים בעלי תעודת סיום ממכינה קדם אקדמית;
 4. סטודנטים ותיקים אשר הפסיקו לימודיהם במכללה ומעוניינים לחדשם (לפי כללי הכרה בלימודים קודמים המפורטים בתקנון המכללה);
 5. סטודנטים אשר החלו לימודיהם באוניברסיטה או במכללה אחרת, העומדים בתנאי קבלה ומעוניינים ללמוד במכללת לוינסקי (מחויבים להעביר גיליון ציונים ואישור מעבר)

החלטה בנוגע לקבלה ללימודים לתואר ראשון ותעודת הוראה מתבצעת על סמך המרכיבים הבאים:


 • תעודת בגרות או תעודה שוות ערך
 • מבחן פסיכומטרי
 • עמידה בוועדת קבלה של תכנית הלימודים הרלוונטית

למחשבון אקדמי – לחץ כאן
 
 
תנאי קבלה לתעודת הוראה תנאי קבלה לתואר ראשון
תנאי קבלה לתואר שני

רישום מקוון