הפקולטה לחינוך מוסיקלי

הפקולטה לחינוך מוסיקלי

הפקולטה לחינוך מוסיקלי

ראשת מינהל:

גב' מעיין אמיר 03-6901540
maayana@levinsky.ac.il

מזכירות הפקולטה:


musiced@levinsky.ac.il
 
דקן :
ד"ר איתן אור-נוי

איתן אור-נוי

דוא"ל :

eitan.ornoy@levinsky.ac.il


הפקולטה לחינוך מוסיקלי היא הוותיקה בארץ, ובעלת מסורת ענפה של הכשרת מורים למוסיקה. במהלך 70 שנות פעילותה מופעלות בה תכניות בתחומי התמחות מגוונים, ביניהם לימודי תרפיה במוזיקה, ניצוח, מוזיקה בחינוך המיוחד, ריתמיקה ועוד.
לימודי המוסיקה בפקולטה משולבים בלימודי החינוך המוסיקלי במטרה לטפח מוסיקאים ברמה אקדמית גבוהה שיהיו גם אנשי חינוך מן המעלה הראשונה. התואר הראשון בלימודי חינוך מוסיקלי (B.Ed.) ותעודת ההוראה הנלווית לו, כמו גם התואר השני בתחום זה (M.Ed.) המוענק אף הוא במסגרת הפקולטה, מגלמים את המטרה המורכבת הזו: מצד אחד, המתעתדים להיות מורים למוסיקה מקבלים במהלך לימודיהם בסיס איתן של הכשרה בתחום החינוך. מצד שני, אלה שמטרתם התמחות בדיסציפלינה המוסיקלית וטיפוח כישרונותיהם היצירתיים, זוכים לטיפוח מיומנויותיהם בתחום הביצוע והיצירה במקביל להכשרתם למקצוע ההוראה. בכך הם מכשירים עצמם לכיוון תעסוקתי שהוא חשוב ביותר למוסיקאים.
מאז כינונה, הפקולטה לחינוך מוזיקלי חותרת להעצים את לימודי המוסיקה במערכת החינוך ולהנחיל את אהבת המוסיקה לכל שכבות האוכלוסייה. ייחודה של הפקולטה מתבטא ברשימת המרצים המכובדת שהיא מציגה, הכוללת את טובי המוסיקאים, המורים והחוקרים בתחום החינוך המוסיקלי בארץ. מסלול ההכשרה האקדמי ייחודי אף הוא, שכן מדובר בהכשרה היחידה בארץ הניתנת בהיבט רב גילי. מבחינה מעשית, מדובר באפשרות הניתנת לכל סטודנט לסיים את לימודיו עם תעודת הוראה לכל קבוצות הגיל. ייחודה הנוסף מתבטא בהיותה הפקולטה היחידה בארץ המאפשרת לימודי המשך לתואר שני בחינוך מוסיקלי (M.Ed.). לימודים אלה מתקיימים בשני מסלולים: עם תזה ובלי תזה, וכוללים מסלול חדש מסוגו בארץ לניצוח מקהלות בבית הספר ובקהילה.
נוסף לכך, הפקולטה משתפת פעולה עם משרד החינוך ועם שלל תזמורת סימפוניות ברחבי הארץ במסגרת תכניות קונצרטים ומפגשים של ילדי בתי הספר והגנים עם מוסיקה חיה. הפקולטה אחראית על ניהול פדגוגי של קשת רחבה של תכניות כמו "קדמה", "אלחאן" (תכנית של מוסיקה ערבית ומערבית), "צלילי עמים" ועוד. במסגרת תכנית זו אנו מקדמים את תחום ההאזנה למוסיקה קלאסית ברחבי הארץ. בשנת תשע"ו התכניות השונות הגיעו ל-18,000 תלמידי בתי ספר וילדי גנים.

רישום מקוון