תמונה של חיים זופו

חיים צאפו

חיים צאפו הוא בוגר התוכנית להשלמת תעודת הוראה במכללת לוינסקי לחינוך במסגרת תוכנית "מורים – לעולים" בשיתוף משרד הקליטה והחינוך, שזכה בתעודת מורה מצטיין  מטעם הפיקוח לאנגלית לשנים תשע"ט-תש"ף.

לחיים צאפו תואר ראשון בהיסטוריה וחינוך מאוניברסיטת ג'ורג'יה ותואר שני בהיסטוריה היהודית מאוניברסיטת אמורי באטלנטה. הוא עלה לישראל בשנת 2011 לאחר שצבר ניסיון של 12 שנה בהוראת יהדות בבית ספר יהודי ובהוראת היסטוריה בבית ספר ציבורי בארה"ב. עם הגעתו לישראל הוא השתלב כמורה לאנגלית בבית ספר יסודי באבן יהודה. למכללת לוינסקי לחינוך הגיע כדי להשלים תעודת הוראה ישראלית במסגרת תוכנית משותפת של משרד החינוך ומשרד הקליטה. משנת 2014 הוא מלמד אנגלית ודיפלומטיה בבית ספר תיכון "אורט יד ליבוביץ".

תמונה של חיים זופו

ספר על חוויותיך מהלימודים: במסגרת התוכנית למדתי יום אחד בשבוע, מה שאפשר לי להמשיך לעבוד. מצאתי במכללה סגל מרצים מקצועיים שהיו זמינים תמיד.

איך הלימודים סייעו לך בעבודת ההוראה? תעודה של בוגר מכללת לוינסקי לחינוך פתחה בפניי הזדמנויות רבות להשתלב במערכת החינוך בתפקידים ששאפתי למלא.

מהו המודל הנכון בעיניך להוראת אנגלית? ידיעת השפה האנגלית היא דבר נדרש בעולם התעסוקה הגלובלי, ולכן חשוב להגביר את שעות לימודי האנגלית וללמד חלק מהמקצועות האחרים הנלמדים בבית הספר, דוגמת היסטוריה, גיאוגרפיה ומדעים בשפה האנגלית.

מה המסר שלך לסטודנטים שלומדים הוראה? מקצוע ההוראה הוא שליחות.