תמונה מהטקס

טקס חלוקת מלגות לסטודנטים מצטיינים

camera

לאלבום התמונות – צילום: עופר עמרם >>

 

טקס חלוקת מלגות לסטודנטים מצטיינים נערך היום (13.5.2018) במכללת לוינסקי לחינוך.

משפחות התורמים והסטודנטים המצטיינים נפגשו לארוחת צוהריים משותפת שבה הכירו באופן אישי. במהלך הטקס המרגש הנהלת המכללה ומשפחות התורמים העניקו את המלגות למצטיינים והוקרן סרט שהציג את יקירי המשפחות המונצחים באמצעות המלגות.

בין מקבלי המלגות מונא חמוד-פלאח, סטודנטית לתואר השני בחינוך לשוני בחברה רב-תרבותית במכללת לוינסקי לחינוך.

מונא היא בתו של ד"ר סלמאן חמוד-פלאח ז"ל, שהיה הממונה על החינוך הדרוזי במשרד החינוך ושימש סמנכ"ל המשרד. הוא יזם בהיותו בן 16 את הקמת הצופים הדרוזים (בשנת 1954) ועמד בראש התנועה כמעט לכל אורך דרכה. כתב ספרים ומאמרים רבים על נושאים הקשורים לעדה הדרוזית. על פעילותו החינוכית הוענקו לו אות נשיא המדינה להתנדבות, פרס הסתדרות המורים על מפעל חיים ופרס יקיר החינוך מטעם משרד החינוך. אחד הספרים החשובים שהוא כתב "הדרוזים במזרח התיכון", ספר מקיף על הדרוזים במזה"ת ועל העדה הדרוזית בישראל בפרט, עסק בהיסטוריה הדרוזית ובהתיישבות הדרוזית במדינות האזור, בארגון העדתי, בשיפוט ובהלכה הדרוזית ובהשתלבות העדה בחיי המדינה.

מונא נבחרה לייצג את הסטודנטים המצטיינים ונשאה דברים בשמם. את המלגה היא הקדישה לאביה, ד"ר סלמאן חמוד-פלאח ז"ל ובנימה אישית, שיתפה מעט מחוויותיה כאישה דרוזית בחברה מגוונת תרבותית:

"במשך חיי נקרעתי בין שתי תרבויות: התרבות היהודית-המערבית ומולה התרבות הדרוזית השמרנית. כאישה וכאימא דרוזית אני מעודדת את יציאתה של האישה מפרטיותה המוגבלת אל הקבוצה החזקה – אישה שיכולה להפרות את עצמה בזכותם של יחסים הדדיים ושיתוף פעולה עם התרבות השונה מתרבות המוצא שלה. אין זה פשוט כלל וכלל. ההזדמנות שקיבלתי במכללת לוינסקי לחינוך להגשים את עצמי ולהתפתח לתואר אקדמי שני המשלב רב-לשוניות ורב-תרבותיות היא הזדמנות כבירה. למרות הקשיים הרבים שהתעוררו בדרך, החל מהמרחק הרב ועד לקשיי השפה, אני גאה לומר שאני וחבריי לעדה הדרוזית הלומדים במכללה עמדנו במשימה. לימודי התואר במכללת לוינסקי לחינוך מהווים חוויה לימודית בלתי נשכחת של מסגרת אקדמית חמה ותומכת המאפשרת עושר אינטלקטואלי."

 

תמונה מהטקס