יום האומנויות לגיל הרך נחגג כמדי שנה סמוך ליום המעשים הטובים והשנה חגגנו ביום שמח ומוזיקלי במיוחד "בקצה המילים" במעמד רקטור המכללה בפועל, ד"ר יעל קמחי.

יום האומנויות נרקם מהגיית הרעיון ועד למימושו על ידי  צוות שכלל את ד"ר פנינת טל ראש החוג לגיל הרך, ד"ר חוסני אלחטיב שחאדה ראש החוג לאומנות חזותית שעיצב גם את ההזמנה המרהיבה, ד"ר קובי סצ'רדוטי ראש החוג לספרות ולספרות ילדים, ד"ר דן שגיב ראש החוג לתואר ראשון בחינוך מוזיקלי וגור אורן אשף הבלנס והלוגיסטיקה באודיטוריום.

יום האמנויות "בקצב המילים" כמו קודמיו הוא נוהג-יפה לזכרן של ישראלה שוורץ, מרים שלג, ומרים אופנהיים מרצות מיתולוגיות ואהובות למוזיקה בגיל הרך לאורך השנים.

ביסודו מונחת התפיסה בגיל הרך לפיה כל אדם וכל ילד הוא אומן.

בפתח היום ד"ר יעל קסנר ברוך, מדריכה פדגוגית בגיל הרך בשנה ג', מומחית במדעי המוח ובטיפוח חשיבה מדעית בגיל הרך, ביחד עם סטודנטיות בשנה ג', נגה שם טוב ואושרית שכאני, ערכו תרגיל עם הקהל באמצעות תוכנת המנטי-מטר ובו נבדקה השאלה "מהי אומנות עבורי?" תוצאות הסקר הוצגו על גבי המסך כטריגר טכנולוגי.

למופע "ילדוג'אז", הצטרפו אלינו לאודיטוריום 41 ילדי גני המכללה, עם כל הצוות החינוכי בהובלת הגננות הנפלאות ליאורה שוקר בן כנען וסמדר קונקול ולקחו עמנו חלק במופע הראשון של היום. בחלק השני, סחפה אותנו בהופעתה, אומנית כלי ההקשה והתיפוף על הגוף נועה וקס. בחלק האחרון, ריגש אותנו אומן הספוקן וורד, יונתן בלומנפלד, שהוא גם תסריטאי, במאי ומוזיקאי.

היה יום מושלם, הנאה צרופה של צלילים "בקצב המילים".

 

 

תיפוף על הגוף הוא שפה אוניברסלית המחברת בין אנשים ומגשרת על קשיי שפה, תרבות ודת.

הגוף שלנו הוא הבסיס הראשוני לתקשורת עם עצמנו ועם העולם. עוד ברחם הרגשנו את פעימות ליבה של אימנו והתחושה הריתמית מלווה אותנו ונוכחת בחיי היום יום שלנו במהלך כל חיינו.

בסדנה נלמדים יסודות התיפוף על הגוף ושילובם ביצירה ובשיר עברי. תוך כדי הסדנה נועה שמה דגש על עבודת מוטוריקה, קורדינציה, פיתוח יכולות ריכוז, הקשבה ואלתור.

המטרה היא שכל אחד יתחבר ל"אני הקצבי" אבל גם יהווה חלק בלתי נפרד מתזמורת תיפוף על הגוף שנוצרת עם הקהל כולו.

נועה וקס היא מרצה ואומנית כלי הקשה ותיפוף על הגוף.

הסדנה צולמה במסגרת יום אומנויות לסטודנטיות בחוג לגיל הרך במכללת לוינסקי לחינוך במרס 2018.