תמונה מהסיור

סיור ועדת ההיגוי לפרויקט "תקווה ישראלית" בירושלים

ועדת ההיגוי של "תקווה ישראלית" במכללת לוינסקי לחינוך יצאה לסיור לימודי בירושלים ב-12.2.2018.

 

תקווה ישראלית היא מסגרת לפעילות עומק למען ביסוס השותפות בין חלקיה השונים של החברה הישראלית בזירות שונות ובראשן אקדמיה, תעסוקה, חינוך וספורט. פעילות זאת היא תוצר של חזון ל"סדר ישראלי חדש" שגובש על ידי נשיא המדינה, ראובן ריבלין.

פעילות תקווה ישראלית בתעסוקה מקדמת גיוון תעסוקתי, עוסקת בקידום חינוך לשותפות, מכוונת לעודד אקדמיה מגוונת וכשירה תרבותית, מעודדת עשייה קהילתית וחברתית ופועלת לטובת מיגור אלימות וגזענות.

 

המרחב האקדמי מבטא יותר מכל את הסדר הישראלי החדש. מרחב זה הוא המנוע המרכזי לפיתוח ההון האנושי הישראלי המשתנה, ולצד זה משמש מקום המפגש הראשון שבו מתכנסים צעירים מכל חלקי החברה תחת קורת גג אחת. לפיכך לאקדמיה תפקיד חיוני בעיצוב "הסדר הישראלי החדש", דמותה ועתידה של החברה בישראל, הכלכלה הישראלית ומדינת ישראל.

 

מכללת לוינסקי לחינוך היא משתתפת פעילה בפרויקט תקווה ישראלית. במסגרת זאת הוקמה ועדת היגוי שחברים בה סטודנטים ואנשי סגל אקדמי ומינהלי. מטרת ועדת ההיגוי היא לבחון דרכים ליישום חזון הפרויקט בתוך מכללת לוינסקי לחינוך.

כחלק מפעילות הוועדה יצאו חבריה לסיור לימודי בירושלים. בסיור ביקרו חברי הוועדה בבית החולים אלי"ן, בית החולים השיקומי היחידי בארץ המיועד לילדים ונוער. בית החולים, המטפל ב-300 ילדים בכל יום המגיעים מכל קצוות הקשת הישראלית, חרט על דגלו את הכשירות הבין-תרבותית של הסגל.

מנהלת בית החולים, ד"ר מורית בארי, סיפרה לחברי הוועדה כי אלי"ן מתמחה באבחון ובשיקום ילדים הסובלים ממגוון רב של מוגבלויות גופניות מולדות ונרכשות. באלי"ן מטופלים ילדים שנפגעו בתאונות דרכים ובפעולות איבה, המתמודדים עם פגיעות ראש, עיוותים ופגיעות אורתופדיות, כוויות, מחלות עצב-שריר, שיתוק מוחין, ועוד. אלי"ן מפעילים לצד בית החולים, בית ספר מיוחד, מרפאות חוץ, דיור מוגן, מחלקת שיקום ושיקום נשימתי, ומרחב חדשנות ייחודי המפתח פתרונות טכנולוגיים ומוצרים שונים המשפרים את התפקוד ואת איכות החיים של ילדים עם מוגבלויות שונות ועם צרכים מיוחדים.

עוד ביקרו חברי הוועדה במוזיאון האסלאם. את הסיור הדריך ד"ר חוסני אלחט'יב שחאדה, ראש החוג לאומנות במכללת לוינסקי לחינוך, אשר הסביר על אומנות האסלאם.

לקראת סיום הסיור, ביקרו חברי הוועדה בקפה "שלווה", בית קפה שהוא חלק ממרכז שלווה המוקדש לטיפול בילדים עם מוגבלויות ולשילובם בקהילה.

 

לאלבום התמונות מהסיור >>


תמונה מהסיור    תמונה מהסיור