הפקולטה לחינוך מוזיקלי

 

מפגשי "רביעי מוזיקלי בלוינסקי" יוצאים לדרך

ואתם מוזמנים ליהנות

 

מפגשי הסדרה "רביעי מוזיקלי בלוינסקי" כוללים תמהיל מגוון של הופעות חיות המשולבות בשיח עם היוצרים, הופעות של הסטודנטים מהפקולטה לחינוך מוזיקלי, דיונים, פנלים וסדנאות במגוון נושאים עדכניים.
המפגשים, המתקיימים אחת לשבועיים, מאפשרים מפגש בלתי-אמצעי עם מיטב היוצרים,
החוקרים ואנשי החינוך המוזיקלי הפעילים כיום בישראל.

 

תוכנית האירועים

20 באוקטובר 2021 – איך הכול התחיל?

אנסמבל "בארוקדה" – קולקטיב הברוק הישראלי, המתמחה בביצוע מוזיקה מתקופת הברוק, חובר לד"ר איתן אור-נוי, דיקן הפקולטה לחינוך מוזיקלי. יחד הם יציגו בשיח ובנגינה את המוזיקה הברוקית במלוא תפארתה, תוך מיקוד בדרכי ביצוע אותנטיות של מוזיקה זו.

להרשמה >>


 

3 בנובמבר 2021 – "מדרכות מפיקות חשמל"

רוני סומק, משורר הבית של המכללה, בשיתוף פעולה עם המוזיקאי חיים רחמני. השניים יציגו את האלבום "מדרכות מפיקות חשמל", המוקדש להלחנת שיריו של סומק.

להרשמה >>


 

17 בנובמבר 2021 – "על הקבוע והמשתנה"

סוד קסמה של מוזיקת הג'ז, הנעה בין סטנדרטים קבועים לבין אלתורים חופשיים ופרועים, יוצג על ידי טריו שי זלמן. אליהם יחבור שרון גליק, מבכירי נגני הג'ז ומורי הגיטרה בישראל, אשר ירחיב על אודות יסודות הג'ז.

להרשמה >>


 

1 בדצמבר 2021 – מוזיקה קטלנית

נפתלי וגנר, פרופסור אמריטוס בחוג למוזיקולוגיה באוניברסיטה העברית, יציג את ספרו "מוזיקה קטלנית". מתוך ספר זה, העוסק בתיאורים ספרותיים של יצירות מוזיקליות, יתמקד וגנר ביצירתו של בטהובן "סונטת קרויצר" ובדרך ההתייחסות אליה בנובלה מאת טולסטוי, הנושאת אף היא שם זה. השיח ילווה בביצוע חי של היצירה, בנגינת הכנרת ג'ניה פיקובסקי והפסנתרנית יוליה גורביץ'.

להרשמה >>


 

8 בדצמבר 2021 – מוזיקה יהודית? מוזיקה ישראלית?

ד"ר רחלי גלאי, ראש החוג למוזיקה במכללת גבעת וושינגטון, תרצה על מאפייני רפרטואר המוזיקה היהודית והישראלית, בהתמקדות בקשרים בין השתיים. על הצד האומנותי מופקדת מקהלת הנשים "סירנות", בניצוחה של שוש לגיל.

להרשמה >>


 

22 בדצמבר 2021 – בין קלסי לפופ ורוק

מגמת המוזיקה של תיכון "בליך" ברמת-גן תציג תמונת מצב של העשייה המוזיקלית-החינוכית בשטח. הרכבי המוזיקה הקלה של המגמה ינגנו וישוחחו על טעמם המוזיקלי. צוות המגמה, יחד עם צילה שורץ-מדיני, ידון בהתמודדויות המקצועיות העומדות בפני בני נוער העוסקים במוזיקה.

להרשמה >>


 

5 בינואר 2022 – יבול סטודנטים

סטודנטים בפקולטה לחינוך מוזיקלי בביצועים חיים ליצירות מופת.

להרשמה >>


 

23 בפברואר 2022 – רסיטל לפסנתר, לציון מאה שנים להולדתה של פנינה זלצמן

יוני פרחי, פסנתרן ומחנך מוזיקלי, ינגן רסיטל המוקדש למורתו, פנינה זלצמן ז"ל. פרופ' זלצמן, אשר הייתה מבכירות הפסנתרנים והמורים לנגינה בישראל, הותירה חותם מוזיקלי וחינוכי בל יימחה. לצד פרקי הנגינה, יספר יוני על מורשתה של זלצמן.

להרשמה >>


 

9 במרס 2022 – מוזיקה ומיינדפולנס

ד"ר איתן אור-נוי, דיקן הפקולטה לחינוך מוזיקלי, וד"ר שי כהן, מרצה בכיר בפקולטה, יציגו את מחקרם על אודות מיינדפולנס וביצוע מוזיקלי ועל קשרי הגומלין בין מוזיקה למיינדפולנס. בחלקו השני של האירוע יתנסו הנוכחים הלכה למעשה בסדנת מיינדפולנס.

להרשמה >>


 

30 במרס 2022 – קונצרט אומנים – בממד אישי

מרצי הפקולטה לחינוך מוזיקלי ואורחיהם ינגנו יצירות הקרובות לליבם, תוך הצגת הקשר האישי שלהם ליצירות אלו.

להרשמה >>


 

6 באפריל 2022 – טיפול במוזיקה בקהילה

תחום הטיפול במוזיקה חצה זה כבר את גבולותיה המסורתיים של הקליניקה וכעת הוא ממוקד גם בעשייה מוזיקלית בקהילה עצמה. ד"ר טלי גוטפריד, מטפלת במוזיקה ומרצה, תשוחח על מהלך זה. הרכב מוזיקלי של מטופלים במוזיקה, בהדרכת המטפל שי פרידור, יופיע בנגינה.

להרשמה >>


 

27 באפריל 2022 – נשים ומוזיקה, נשים במוזיקה

ההגמוניה הגברית בתחומים רבים במוזיקה הולכת ונסדקת בשנים האחרונות. רות צרי (פסנתר), רונה קולת-ישראל (שירה), עידית שמר (חליל) ואורית מסר (צ'לו) יבצעו יצירות פרי עטן של נשים מלחינות. היצירות יוצגו על ידי המרצה ד"ר יפעת שוחט.

להרשמה >>


 

18 במאי 2022 –16 מיתרים וגוף אחד

היוצרת רננה רז חוברת לארבעה נגני כלי קשת לבדיקת הגבולות בין מוזיקה לתנועה.

להרשמה >>


 

8 ביוני 2022 – יבול סטודנטים

סטודנטים בפקולטה לחינוך מוזיקלי בביצועים חיים ליצירות מופת.

להרשמה >>


 

המפגשים בשעות 16:00-14:30 באודיטוריום מכללת לוינסקי לחינוך

הכניסה לקהל הרחב על בסיס מקום פנוי ללא תשלום! www.levinsky@ac.il

מצפים לראותכם.

 

לפתיחת קובץ PDF >>

סדרה שנתית