תמונה לבלוג

רוני דאובר מספר

רוני דאובר

מורה לחקלאות בהתמחות אילוף כלבים בתיכון

ציון פסיכומטרי: 718

גיל:  37

עיר מגורים: קיבוץ יקום

סטטוס: נשוי +1

 

רוני דאובר

מתי סיימת את הלימודים:  2018, בוגר התכנית לעל היסודי בהתמחות בביולוגיה במכללת לוינסקי לחינוך במסגרת תוכנית המצוינות (רג"ב)

היכן אתה מלמד כיום: מורה לחקלאות מכין לבגרות 5 יחידות בהתמחות אילוף כלבים בתיכון בית אקשטיין אור יהודה

בחירה בהוראה: "עניין אותי להשפיע על אנשים, החברה בישראל והעולם בכלל… תמיד הייתי אדם שאוהב ללמד ולהדריך, להסביר לאחרים את מה שאני חושב. הבחירה בהוראה הייתה דרך לעשות את מה שאני אוהב ולגעת באנשים, לתרום להם, על בסיס יום יומי".

התגובה של המשפחה והחברים לבחירה במקצוע ההוראה: "תגובות מעורבות, היו כאלה שלא הבינו למה אני לא פונה לעשייה רווחית יותר בתחומים המדעיים שבהם  עסקתי, למשל. מנגד אנשים שהכירו אותי טוב יותר הבינו מאיפה זה בא ומדוע נמשכתי להוראה".

הלימודים במכללה : "בגדול הלימודים לא היו מסובכים, אך היו לא לי לא מעט קשיים. יותר קל לי לעשות מבחנים מאשר לכתוב עבודות, ולימודי החינוך משופעים בכתיבת עבודות…. אך ככלל הלימודים במכללה פתחו לי הרבה תחומי חשיבה חדשים ועזרו לי למקד את עמדותיי כלפי חינוך והוראה".

שאיפה בעתיד: "להתמיד בניסיון להתאים את דרכי ההוראה שלי כך שיתאמו את פני העולם המשתנה שבו התלמידים שלי חיים".

החזון שלך לגבי תפקידו של המורה בעידן החדש : "לטעמי מורי העתיד, תהליך אותו אנו מתחילים כבר, יפסיקו ללמד "ולהעביר" מידע. תפקידו של המורה יהיה ללמד, לפתח ולתרגל צורות חשיבה חוקרות ולהקנות לתלמידיו כלים להגיע למידע בעצמם".

משהו נוסף שחשוב לך להוסיף : "בשנים האחרונות אני חווה ירידה משמעותית במעמדו החברתי של המורה. ואני בכלל לא מדבר על פרנסה… אלא על היחס שמורים מקבלים מתלמידים והורים. הוראה היא מקצוע הדורש חקירה ולמידה מתמדת תוך עמידה באוסף ציפיות ולחצים מכל הכיוונים. ובאין גיבוי מתאים לא נוכל לבצע את משימתנו נאמנה…..".

 

רוני דאובר