תמונה משירת המונים

שירת המונים בסיום יום העיון השנתי של התוכנית לחינוך המיוחד

במכללת לוינסקי לחינוך מתקיים זו השנה הרביעית הקורס הסדנאי "משיתוף להשתתפות". קורס זה מפגיש בוגרים עם מוגבלות אשר חיים בקהילה וסטודנטים לחינוך מיוחד בסדנת יצירה והבעה של כתיבה והלחנה. הלמידה המשותפת נערכת במתכונת של סדנה שבועית, המשלבת בין כתיבה והלחנת שירים  לדיון על סוגיות בשילוב ובהשתלבות אנשים עם צרכים מיוחדים בקהילה. הכתיבה וההלחנה של השירים מהוות זירה לביטוי אישי של כל משתתף ומסייעות בבניית זהות משותפת של כלל משתתפי הקבוצה. נוסף על כך, סדנה זו מאפשרת התבוננות על מרכיבי הזהות המקצועית ועל תפיסת ההכלה של אנשים עם מוגבלות כפי שהיא מתפתחת בקרב הסטודנטיות בעת המפגש האותנטי.

את הקורס מנחה ד"ר רחלי פלד, יועצת חינוכית, מדריכה ומרצה במכללה בשיתוף עם יוסי רוזנברג, תרפיסט במוזיקה. הקורס הוא מיזם משותף שהמכללה מובילה בשותפות עם מכון טראמפ באיזי שפירא. כל תכני הקורס מונגשים כדי לאפשר שוויון הזדמנויות למשתתפי הסדנה במפגש משותף ב"גובה העיניים". במפגשים באה לידי ביטוי  ייחודיותו של כל אחד מהמשתתפים וניתנת במה להבעה וליצירה של כל אחד מהמשתתפים. השנה ציינו את סיום הקורס במיזם של שירת המונים שהשתתפו בה כל הסטודנטים לחינוך מיוחד מהמכללה, כאשר את השירה בניצוחו של המנצח סטנלי ספרבר הובילו משתתפי הסדנה.

 

"אני ואתה נשנה את העולם"- מילים: אריק איינשטיין, לחן: מיקי גבריאלוב / ניצוח: סטנלי ספרבר ויוסי ררוזנברג, פסנתר: הדס ארזי, גיטרה: אמנון פלד, תופים: עמית גופר