למי מתאימה התוכנית?

אם אתם מגלים סקרנות לכל הסובב אותנו, ועולות בכם שאלות רבות על יסודות הטבע, על עולם החי ועל עולם הצומח; אם אתם חולמים על הטבע ועל ערכיו ורוצים לחזק את הידע עליו, את ההנאה ממנו ואת השמירה על ערכי הטבע בעולם; אם אתם מאמינים שאתם יכולים להנחיל את הסקרנות ואת הערכים האלה גם לדורות הבאים, לרתק אותם לידע ולסחוף אותם אחריכם – מקומכם איתנו!

הלוואות ומלגות מטעם משרד החינוך ומפעל הפיס

על תוכנית לימודי הוראת ביולוגיה וטבע

בביולוגיה וטבע יריעה רחבה של מקצועות שונים ומרתקים.

אנו מאמינים כי הסטודנטים שלנו בוחרים במקצוע ההוראה בכלל ובהוראת המדעים בפרט כשליחות, למען חינוך ילדי ישראל לאהבת הטבע והארץ. כיום תלמידים ממעטים לצאת מגבולות בית הספר ונדמה כי העולם הווירטואלי משתלט על הווייתם. החוג לביולוגיה וטבע במכללת לוינסקי לחינוך מרבה בסיורים ברחבי הארץ, עם דגש על תחומי הזואולוגיה והבוטניקה. צוות המרצים בחוג מקדם את נושא האקולוגיה ואיכות הסביבה כמו גם את נושא החינוך לבריאות ומאמין בהוראה פעילה בכיתות ובמעבדות.

ישראל נמצאת בין המדינות המובילות בעולם במחקרים ובפיתוחים בתחום מדעי החיים. במגמה להמשיך ולפתח את עתודת מדעני העתיד כבר בילדים צעירים, ובוודאי גם בכיתות הגבוהות יותר, אנו חושפים לפני הסטודנטים יריעה רחבה של מקצועות בשילוב טכנולוגיות למידה חדשניות ודיון בסוגיות בין-תחומיות ועכשוויות, תוך כדי עידוד פרויקטים אישיים של חקר והעמקה, המתבצעים בהנחיית המרצים במכללה או חוקרים מחוץ למכללה.

הלימודים מערבים התנסות פעילה של הסטודנטים ומקושרים למסגרות החינוכיות שבהם הם מתנסים. כל זאת נוסף למילוי כל הדרישות לקבלת התואר הראשון בחינוך (.B.Ed) ותעודת ההוראה בביולוגיה וטבע.

בחוג לביולוגיה וטבע ניתן ללמוד:

  • מתכונת מורחבת בהיקף חד-חוגי לסטודנטים המכשירים עצמם להוראת הביולוגיה בבית הספר העל-יסודי (לכיתות ז'-י').
  • מתכונת דו-חוגית לסטודנטים המכשירים עצמם להוראת הטבע בבית הספר היסודי (לכיתות א'-ו').
  • לימודי חטיבה לסטודנטים לגיל הרך ולחינוך המיוחד.
  • תואר ראשון בחינוך .B.Ed
  • לימודי השלמה לקראת תואר שני בהוראה M.Teach
  • לימודי תעודת הוראה לאקדמאים.

למה לבחור במכללת לוינסקי לחינוך ?

עושר לימודי – הוראת הביולוגיה והטבע בכל תוכניות ההכשרה במכללה עשירה ומגוונת, מתבססת על שילוב של הרצאות, סיורים ופעילות במעבדות המצוידות בכל המכשור הרלוונטי לצורכי לימוד ומחקר. שילוב זה מאפשר פיתוח מיומנויות חקר, מקוריות וחשיבה ביקורתית, שבזכותם אנו מכשירים אנשי חינוך מקצועיים, ידעניים, שיודעים לקרב את תלמידיהם לנושאי הלימוד.

פרויקטים סביבתיים – אנו יוזמים ומעורבים בפרויקטים סביבתיים חשובים ומרתקים, כמו למשל שיקום בריכת החורף הסמוכה למכללה, בו מעורבים הסטודנטים במכללה יחד עם בתי ספר מהסביבה. אנו עוקבים אחר הפריחה המרהיבה סביב הבריכה בחורף ובאביב, משמרים אותה ולומדים על עופות מים כמו ברכיות ויאוריות המגיעים אל השלולית וניזונים מיצורי הדו-חיים החיים בה.

התנסות – לימודי הוראת הביולוגיה והטבע מערבים התנסות פעילה של הסטודנטים וכוללים התנסות בהוראה בכיתות במוסדות חינוך וקבלת משוב מקצועי בונה ומכוון.

הגינה האקולוגית – בתחום המכללה הסטודנטים, בהנחיה ובעזרה של אגרונום מומחה לפרמקלצ'ר, הקימו גינה אקולוגית, הבנויה בחלקה על משטח בטון ובכך מהווה דוגמה לגינה במרחב העירוני. יש בגינה ערוגות ירקות וצמחי תבלין, בריכת נוי עם גג ירוק מעליה, מסתור לציפורים ובית רשת לריבוי צמחים. קיום גינה אקולוגית במכללה מאפשר לסטודנטים למידה פעילה. למכללת לוינסקי לחינוך תו תקן ירוק מהמשרד להגנת הסביבה שהשלים את הפיכתה ל"לקמפוס ירוק".

התקדמות אישית – במהלך הלימודים נקיים דיון בסוגיות בין-תחומיות ועכשוויות בתחומי הביולוגיה והטבע השונים. אנו מעודדים את הסטודנטים שבחרו התמחות בביולוגיה וטבע לפתח פרויקטים אישיים בהנחיית מרצים וחוקרים מטעמנו.

איכות הוראה – מכללת לוינסקי לחינוך מציעה סגל מרצים מובילים, בעלי תואר שלישי בתחומי ההתמחות הספציפית, הבקיא בשיטות הוראה עכשוויות. הלימודים מכשירים את הלומדים לשילוב של טכנולוגיות מתקדמות בהוראה.

עיקרי התוכנית

ראש החוג

ד"ר יותם ציפר ברגר

מזכירות סטודנטים:
03-6902499
טלפון למתעניינים:
03-6901690

<<מרץ 2021>>
אבגדהוז
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3