למי מתאימה התוכנית?

תוכנית הכשרת יועצים משפחתיים/לימודי הדרכת הורים מיועדת לבעלי תואר אקדמי ולאלה שיימצאו מתאימים בשל ניסיונם המקצועי וזיקתם לנושא, המעוניינים להכשיר עצמם כיועצים משפחתיים לפי שיטת מיכל דליות.

על התוכנית

המשפחה היא הסביבה הראשונה שבה גדל האדם ומתפתח. לכן הכשרת יועצי משפחה מומחים, שיסייעו להורים לבסס התנהלות משפחתית תקינה, היא חיונית לפרט ולחברה.
הורה נחוש – הורה יודע נוסך בילד ביטחון ובהירות ומעביר לו קודים ברורים המכינים אותו למציאות החיים. כדי להיות הורה כזה, לעתים יש צורך בליווי של יועץ משפחה מומחה או בהכשרה הניתנת במסלול לימודי הדרכת הורים.

מטרת התוכנית היא להכשיר יועצים משפחתיים שיסייעו להורים להיות מנהיגים חינוכיים ומשמעותיים לילדיהם וללמד את ההורים המעוניינים בכך את הכישורים הנדרשים לשם כך.

ההדרכה המשפחתית נותנת מענה לקשיים ולבעיות שמקורם התנהגותי. הנושאים הנלמדים בהדרכת ההורים נבחרים מעולם הנחיית הורים ומתחום הפסיכולוגיה.

מודל ההנחיה של יועץ המשפחה מתבסס על גישות של יעוץ קצר מועד הממוקד במטרות הנבחרות מראש. המטרות קשורות לרוב למערכות היחסים בין הורים לילדים בכל הגילים.

התוכנית מתבססת על המודלים להדרכה בשיטת מיכל דליות וכוללת תכנים מתקדמים ממדעי ההתנהגות והחברה, מתחום הטיפול המשפחתי ומתיאוריות פסיכולוגיות שונות. כל זאת בהיבט המשפחתי לפי תפיסת הפסיכולוגיה האינדיבידואלית (Individual Psychology) של ד"ר אלפרד אדלר הרלוונטית ללימודי הדרכת הורים.

הכשרה

במסגרת תוכנית ההכשרה ליועצי המשפחה/לימודי הדרכת הורים נקנה ידע וכלים לעבודה פרטנית עם משפחה ונכשיר את הלומדים לבניית תוכנית מניעה שתבלום דפוסי התנהגות שליליים במשפחה. תוכנית נכונה תכוון את בני הבית לשמירה על דינמיקה משפחתית בריאה.

במסגרת הלימודים נלמד ונתרגל עקרונות חשיבה מנחים להתערבות ייעוצית-הדרכתית, תוך התמקדות בהבנת הקשיים והגדרת מטרות הייעוץ.

למה במכללת לוינסקי לחינוך?

 • רק במכללת לוינסקי לחינוך הלימודים בשיתוף פעולה עם מיכל דליות, אשת המקצוע המובילה בישראל בתחום הייעוץ המשפחתי. מיכל דליות היא בוגרת המסלול לחינוך לגיל הרך במכללת לוינסקי לחינוך ויש לה ניסיון עשיר כגננת, כמורה וכיועצת משפחתית בכירה.
 • הזדמנות לקבל הכשרה כיועץ משפחתי ללימודי הדרכת הורים
 • מכללת לוינסקי לחינוך היא הגוף המוביל בישראל להכשרה בתחום החינוך. הלומדים נהנים מהוראה באיכות גבוהה ומיחס אישי. תעודת בוגר התוכנית מאפשרת ללומדים השתלבות מקצועית קלה, תודות למוניטין של מכללת לוינסקי לחינוך כגוף מקצועי, מהימן ומעמיק.

הכרה בגמולים לרפורמה ולשנת שבתון

 • התוכנית מוכרת לפיתוח מקצועי לכלל עובדי ההוראה בכל הרפורמות.. בתום סיום הלימודים ומילוי כל חובות התוכנית, יוכרו לפיתוח מקצועי 60 שעות לכל התוכנית.
 • מורים בשבתון יוכלו ללמוד בתוכנית לפי תעריפי קרן ההשתלמות.
 • עובדי הוראה בשנת שבתון התוכנית תוכר בהיקף של 120 שעות בכל הרפורמות.

עיקרי התוכנית

מרכזת התוכנית

מיכל דליות

יעוץ והרשמה:
03-6902482

דוא"ל:
limudyhemshech@levinsky.ac.il

 • תנאי קבלה

  תנאי קבלה

  תואר אקדמי/ניסיון רלוונטי/זיקה לתחום
  ועדת קבלה

 • ימי לימוד במכללה

  ימי לימוד במכללה

  יום לימודים אחד בשבוע – יום ב'

 • מועדי תחילת לימודים

  מועדי תחילת לימודים

  אוקטובר

 • משך הלימודים

  משך הלימודים

  תכנית הכשרת יועצי משפחה היא תכנית דו-שנתית בהיקף של כ-450 שעות אקדמיות.

<<יולי 2019>>
אבגדהוז
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

מומלץ להקדים להירשם, מספר המקומות מוגבל.

פתיחת התוכנית מותנית במספר מינימום נרשמים.