למי מתאימה התוכנית

לבעלי תואר אקדמי ובעלי ניסיון מקצועי וזיקה לנושא, המעוניינים להכשיר עצמם כיועצים משפחתיים לפי שיטת מיכל דליות.

חינוך

מודל ההנחייה של יועץ המשפחה מתבסס על גישות של ייעוץ קצר מועד. מטרות הייעוץ לרוב קשורות לתקשורת ומערכות היחסים בין הורים לילדים.

התוכנית להכשרת יועצי משפחה של מיכל דליות, מספקת כלים לראייה מערכתית של המבנה המשפחתי ושל התהליכים שמשפחה עוברת במהלך התפתחותה. ההדרכה המשפחתית נותנת מענה לקשיים ולבעיות מהתחום ההתנהגותי. הנושאים הנלמדים בתוכנית מבוססים על תכנים של הנחיית הורים ועל מחקר פסיכולוגי וסוציולגי.

הכשרה

תוכנית הלימודים מתפרסת על פני שנתיים, ארבעה סמסטרים, כאשר בשנה הראשונה הלימודים מתרכזים בתיאוריות פסיכולוגיות הנוגעות להתפתחות הילד והמתבגר ותיאוריות סוציולגיות הקשורות להתפתחות המשפחה, רצף התפתחות המשפחה ותיאוריות הנוגעות למשפחה הפוסט מודרנית.

את השנה השניה מוביל הקורס שנקרא: מודלית בהדרכת הורים, במסגרתו מוקנות לסטודנטיות מיומניות בהדרכת הורים והפרקטיקה שבהדרכת הורים, בנוסף עוברים הסטודנטים קורס מודעות אישית ומקצועית. את ההכשרה חותם פרקטיקום במסגרתו כול סטודנט נדרש לגייס 2 משפחות ולהעביר אותן תהליך הדרכה.

למה במכללת לוינסקי לחינוך?

התוכנית של מיכל דליות להכשרת יועצים משפחתיים בשיתוף מכללת לוינסקי לחינוך, התפתחה לאור ביקוש הולך וגובר להדרכת הורים ובעקבות פניות רבות של משפחות, לקבלת מענה והדרכה באופן פרטני.

דליות, היא אשת המקצוע המובילה בישראל בתחום הייעוץ המשפחתי; היא בעלים ומנכ"ל של "מרכז מיכל דליות להדרכת הורים, ייעוץ והכשרה", הפועל בשיתוף פעולה עם מכללת לוינסקי לחינוך בתחום הכשרת יועצי משפחה.

דליות היא בוגרת המסלול לחינוך לגיל הרך מטעם מכללת לוינסקי, בעלת ניסיון עשיר כגננת, מורה ויועצת; לשעבר חברת הנהלה במכון אדלר, מנהלת בית הספר להורים של מכון אדלר והפעילות הארצית של המכון.

ב-2007 נבחרה מיכל דליות מתוך 600 נשות מקצוע, להנחות את הגרסה הישראלית לתוכנית "סופר נני", של תאגיד השידור הבריטי ה-BBC. התוכנית היתה מועמדת לפרס האקדמיה לטלוויזיה בישראל. כמו כן היא מגישה תוכנית ייעוץ שבועית בנושאי משפחה ב"רדיו ללא הפסקה"; כתבה ספרי הדרכה וספרי ילדים שהפכו לרבי מכר ופעילה כמרצה, בפני חברות וגופים בישראל ובחו"ל.

מיכל דליות בנתה את התוכנית להכשרת יועצי משפחה בהתבסס על מודלים הדרכתיים וייעוציים שפיתחה בתחום, במטרה להכשיר הורים שיהיו מנהיגים חינוכיים ומשמעותיים לילדיהם.

השאיפה הרחבה שעומדת בבסיס התוכנית היא לתרום, באמצעות חינוך, לעיצוב חברה שיש בה כבוד, סובלנות, התחשבות, אהבה ואושר.

עיקרי התוכנית

מיכל דליות

טלפון מספר שניים

 • תנאי קבלה

  תנאי קבלה

  • תואר אקדמי
  • ועדת קבלה
  • ועדת חריגים למי שאינם בעלי תואר אקדמי
 • ימי לימוד במכללה

  ימי לימוד במכללה

  יום ב' – יום מרוכז

 • מועדי תחילת לימודים

  מועדי תחילת לימודים

  אוקטובר במקביל לשנה"ל האקדמית

 • משך הלימודים

  משך הלימודים

  תכנית דו-שנתית בהיקף של כ- 450 שעות אקדמיות

<< יולי 2022 >>
אבגדהוז
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6