כל הדרכים לגישור קונפליקטים

למי מיועד הקורס?

קבוצת גושרים לוגוהקורס מיועד לכל מי שמעוניין להתחיל את דרכו כמגשר מקצועי, כמו גם למי שמעוניין לסגל לעצמו מיומנויות חדשות לפתרון קונפליקטים בחיי היום יום, לניהול יעיל של משא ומתן, לשיפור תקשורת בין-אישית וממשקי עבודה עם לקוחות, עם מנהלים, עם עמיתים, עם תלמידים ועוד.
אנו חיים במציאות שבה קונפליקטים תופסים נתח ניכר מהאינטראקציות הבין-אישיות שלנו. במקרים רבים, הנטייה הטבעית שלנו היא לפתור קונפליקטים בדרכים כוחניות או באמצעות מנגנון שיפוטי המכריע בין הצדדים. בעשורים האחרונים התפתח הגישור בחברה המערבית כדרך נוחה ויעילה יותר לטפל בסכסוכים, כאשר הגישור מזמן מפגש של אינטרסים שמהווה בסיס לפתרון הסכסוך בהסכמה ובתוצאה של רווח לכול.
בוגרי הקורס יוכלו לגשר באופן פרטי או בתוך הארגונים שהם פועלים בהם.
נוסף על כך, הקורס מהווה חלק מהדרישות של הנהלת בית משפט למעוניינים לקבל תיקים לגישור מבתי המשפט, ולהימנות עם רשימות המגשרים של הנהלת בתי המשפט.

על הקורס

הקורס ינוהל במתכונת של סדנה הכוללת עשרה מפגשים שאורכם חמש שעות בפועל (שש שעות אקדמיות), פעם בשבוע. המפגשים יכללו הרצאות, דיונים קבוצתיים, סימולציות ניתוח מקרים וצפייה ביקורתית בסרטים.
נושאי הקורס יכללו את עקרונות הגישור, שלב הצגת עמדות ושלבים נוספים, כמו הערכת מצב, מניעים, אפשרויות, הסכמות ועוד. הקורס בנוי על פי המתכונת המומלצת של ועדת גדות במשרד המשפטים.

אופק מקצועי

עם סיומו של קורס הגישור הבסיסי, הבוגרים יוכלו להשתלב בקורס הפרקטיקום (התנסות מודרכת בגישור). ההכשרה בקורס זה מתנהלת ב-15 עד 17 מפגשים בקבוצות של ארבעה מתמחים ומנחה. ההנחיות של הנהלת בתי המשפט קובעות שקבלה לקורס פרקטיקום מותנית בתעודת קורס גישור בסיסי תקנית, תואר ראשון –וחמש שנות ניסיון בתחום תעסוקתי. נוסף על כך, נדרשת המלצה של מדריך הקורס הבסיסי על התאמת המועמד להתמחות בפרקטיקום, ומפגש היכרות עם אחד ממדריכי הפרקטיקום. קורס זה ייפתח בהתאם לכמות המועמדים.

 

למה ללמוד במכללת לוינסקי לחינוך?

 

הכרה בגמולים לרפורמה ולשנת שבתון

 • מורות ומורים, גננות וגננים יוכלו להגיש בקשה להכרה בשעות לפיתוח מקצועי (אופק חדש) במסלול אישי עד 45 יום לפני פתיחת התוכנית
  להורדת טופס לגמול אישי לחצו כאן >>
 • מורות ומורים, גננות וגננים בשנת שבתון יוכלו ללמוד בתוכנית לפי תעריפי קרן ההשתלמות*.

* יתרת שכר הלימוד תשולם לאחר קיזוז תשלום קרנות השבתון.

עיקרי התוכנית

ייעוץ והרשמה:
03-6901690

דוא"ל:
info@levinsky.ac.il

מזכירות לימודי תעודה:
03-6902465

 • ימי לימוד במכללה

  ימי לימוד במכללה

  יום רביעי בשעות 21:00-16:00
  (ייתכנו שיעורים ארוכים יותר לפי דרישות הקורס)

 • מועדי תחילת לימודים

  מועדי תחילת לימודים

  אוקטובר

 • משך הלימודים

  משך הלימודים

  10 מפגשים

<<ספטמבר 2021>>
אבגדהוז
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2