15.04.2018
יום ראשון
14:00-12:30
קמפוס תל אביב

פורום חדשנות בהוראה: מודל מיקרו-קרדיטציה I שיר בוים שוורץ, ראש צוות פיתוח הדרכה אונליין ומנהלת חדשנות במט"ח


 

15.4.2018

פורום חדשנות בהוראה: מודל מיקרו-קרדיטציה I שיר בוים שוורץ, ראש צוות פיתוח הדרכה אונליין ומנהלת חדשנות במט"ח

14:00-12:30 בחדר 122

 

שיר בוים שוורץ, ראש צוות פיתוח הדרכה אונליין ומנהלת חדשנות במט"ח (המרכז לטכנולוגיה חינוכית) תספר לנו על חדשנות בפיתוח מקצועי ותציג מודלים ודוגמאות מקורסי אונליין לעובדי הוראה, תוך התמקדות במודל מיקרו קרדיטציה.

 

יישום מודל מיקרו-קרדיטציה בתהליכי הפיתוח המקצועי של מורים נובע בעיקר מההבנה שתהליך הפיתוח המקצועי המסורתי מפותח בתפיסה שלOne-size-fits-all  ולא תמיד מותאם לצרכים הרלוונטיים של כל מורה ומורה. פיתוח מקצועי מבוסס מיקרו-קרדיטציה מאפשר למורים לבנות מסלול למידה אישי המסתמך על הצרכים המקצועיים והכיתתיים המשתנים, ובכך תומך בפרסונליזציה של הפיתוח המקצועי, מחזק את הזיקה בין הנלמד לבין הפרקטיקה באמצעות תהליכי תיעוד ורפלקציה מוקפדים, משפר את תהליכי הלמידה וההטמעה במוח על ידי למידה במנות קטנות, ויכול להוות בסיס לשיח פדגוגי בתוך קהילות שונות (בית ספריות ואחרות).

הבסיס התאורטי של המיקרו-קרדיטציה הוא למידה מבוססת כשירויות (competency based learning), המתמקדת בהדגמת בקיאות ושליטה במיומנות ספציפית, ומאפשרת לקבל על כך הכרה פורמלית. תחום זה עודו חדש בעולם, אולם בניסיונות שנעשו התגלו תוצאות מבטיחות.

צוות פיתוח מקצועי אונליין במט"ח גיבש מודל לפיתוח מקצועי המותאם לעובדי ההוראה בישראל בשיתוף עם משרד החינוך. המודל מופעל כפיילוט בשנת תשע"ח, וצפוי להתרחב בשנים הבאות לאור הצלחתו.


להוספת האירוע ליומן
iCal
0