07.05.2017
יום ראשון
23:59-00:00
רחבת האודיטוריום

קליפה – ענת גרינברג


קליפה – ענת גרינברג
07.05.2017 – 07.06.2017

שיח גלריה בשיתוף החוג לאמנות יתקיים ב- 15.05.2017
בשעה 16:00 באולם ד'

מקבץ העבודות המוצגות בגלריה לאמנות של מכללת לוינסקי לחינוך עוסקות בעיקר בנשיות. ענת מתייחסת לאישה ולמעמדה החברתי באמצעות אלגוריה וסמליות מרומזת. נקודת מבטה על הנושא מובאת דרך הציור, מביעה ביקורת על הסטריאוטיפיזציה בשיח העכשווי בנושאי המגדר, על חופש הביטוי, חופש היצירה ועל שוויון. ענת גרינברג מציירת על בד בצבעים דלילים דימויים על גבול הריאליזם, שיש בהם רמזים מיניים אבל רחוקים מהמיניות עצמה. דימויי הבננה או נעלי העקב הגבוה והדק, הם מהסמלים המוכרים והשגורים בחברה המערבית כאלגוריה לסקס, כמו גם הצבע האדום הלוהט וחשיפת הברך.

ענת גרינברג יוצרת מראה ממוקדת של הסקסיזם החברתי המעודן לכאורה. כמו בפופ ארט בזמנו, שהציב מראה ממוקדת ומגדילה של העדריות החברתית ושל היחס לבנאלי, כך ענת כעת באותה רוח בציוריה, מגדילה במכוון את הדימוי של קליפות הבננה הרפויות שמקבלות אפיון נשי כנוע, או מציבה ספוט שמאיר נקודות מציצניות בחלקי לבוש וגוף נשיים, חושפת את פני החברה הבורגנית המתחסדת.

עם זאת, ענת מציגה רובד נוסף ואנושי בציוריה – הבלות וההזדקנות.

בסדרת ציורי קליפות הבננה היא מתארת את מצבו של הגוף ללא התוכן. הקליפה לא יכולה להחזיק מעמד ללא החלק הפנימי שלה. וכשהיא קורסת, עדיין יש בה עדינות ויופי חדשים שיש להעריך ולכבד בכל גוף אורגני שמזדקן ומתכלה.

ענת גרינברג יוצרת בכוחה הציורי אמירה אמנותית על יחסי מגדר ועל בלות.

אריה ברקוביץ

אוצר התערוכה

להוספת האירוע ליומן
iCal
0