07.03.2022
יום שני
21:00-19:30

שיח גלריה עם האומן זוהדי קאדרי


הצד הרוחני של המופשט

זוהדי קאדרי

שיח גלריה עם האומן זוהדי קאדרי בשיתוף החוג לאומנות בהנחיית ד"ר חוסני אלח'טיב שחאדה 7.3.2022 בשעה 19:30

התערוכה תוצר עד 31.3.2022

אוצרות: אריה ברקובץ, ניהול והפקה: הדס ארזי

 

המרחב שיוצר זוהדי קאדרי בציוריו חובק זמנים ותרבויות. הוא יוצר שפה אישית מרובדת בצורות גיאומטריות, בצבעים ובמשיכות מכחול חופשיות, אחדות של ניגודים ומפגשים בלתי צפויים שמשקפים תפיסות שונות של מעשה היצירה.

קאדרי מודע להשפעות האירופיות, ובעיקר של תקופת הציור הקונסטרוקטיבי, על עבודותיו ואף מצא בסגנון הזה ביטוי לעצם קיומו כאומן באזור של קונפליקט מתמשך. השטחים הנקיים והמדויקים פוגשים מדי פעם שטחים פרומים או אפילו משיכות מכחול חופשיות. המפגש בין הצורות, כמו גם העימות בין המסורתי למודרני, מרובעים מדויקים מול משיכות מכחול חופשיות, מבטאים את תפיסת עולמו הפנימי של האומן שפועלת  בתפר הגבולי שנמתח עד הקצה דרך מפגשים תרבותיים בין מסורת לקדמה.

בחלק מהעבודות מופיע מרובע נקי ומדויק במרכז הבד כשחלל ריק סביבו. בדידותו של הריבוע היא ביטוי לבדידותו של האומן בסטודיו שלו. לבד מול הבד הריק והנפש המשתוקקת להביע עצמה בכלים פלסטיים שלא תמיד מובנים לסביבה הקרובה.

מבט רחב על עבודותיו של קאדרי יחשוף את היחס בין אחדות לריבוי ועל האופן שבו הצורות השונות מוצבות זו לצד זו פועלות זו על זו ובוראות מרחב משמעותי מכוח היחסים שבין הצורה, הצבע והמרחב.

קאדרי יוצר קומפוזיציות דינמיות כאשר לא פעם ניכר הרצון להפריע לסדר המובן מאליו וליצור מתח מאתגר ומחדש. ביד מיומנת ומקצועית קאדרי מצייר ומייצר עולם עשיר ומורכב שמעניק לצופה חוויה תרבותית עם עומק רגשי. הוא נע בין המובן והמוכר למסתורי והלא צפוי ומצליח להעביר מסרים אישיים ואוניברסליים במלוא כוחם.

אריה ברקוביץ, אוצר התערוכה

 

הזמנה מעוצבת

 


להוספת האירוע ליומן
iCal
0