29.04.2019
יום שני
13:30-12:00
קמפוס תל אביב

שיח גלריה: השקט שצועק – מיקי ברנדט – קורס מודרניזם ופוסט מודרניזם עם אורלי נזר


מיועד לכל באי המכללה ולקהל הרחב

באולם ד

באחריות הדס ארזי

 

השקט שצועק – מיקי ברנדט

31.3.2019-16.5.2019

מפגש שיח גלריה בשיתוף עם החוג לאומנות

ב-29.4.2019 בשעה 12:00 באולם ד

התערוכה השקט שצועק של מיקי ברנדט - דבר האוצר

סדרת הצילומים מאסון צ'רנוביל משנת 1986 המוצגת בגלריה לאומנות של מכללת לוינסקי לחינוך, מתארת את עזובת העיר פריפיאט שננטשה מתושביה מיד לאחר הפיצוץ בכור האטומי.

מיקי ברנדט שחוקר בעבודותיו בעיקר אזורי אסון ומקומות נטושים, נסע לעיר פריפיאט כמה פעמים במהלך השנים 2015 -2017 ותיעד את מה שראה 32 שנים לאחר האסון. הצילומים מתרכזים בסימני חיים שנותרו לאחר זמן רב כל כך מהאסון, תרבות וחיי יומיום של תושבי העיר שנבנתה סמוך לכור הגרעיני צ'רנוביל במטרה לאכלס את העובדים בכור ואת משפחותיהם.

מיקי ברנדט מציג בסדרת הצילומים את התרבות והאסתטיקה שהיו חלק בלתי נפרד מחיי האנשים שחיו אז בעיר אשר קפאה על מקומה בבת אחת. חיים שלמים נעצרו לפתע כשהתושבים התבקשו לעזוב מיידית כשאיתם רק מסמכים אישיים ומעט בגדים.

בצילומים אפשר לראות סממני תרבות תקופתית, כרזות תעמולה קומוניסטיות, צילומים של המנהיגים במוסדות, תמונות של לנין בכל בית ספר ועוד. כל אלה מעידים על הזמן שחלף ועל השינויים שחלו מאז התקופה הסובייטית ועד ימינו. מבט על מכלול הצילומים מראה כי הטבע ממשיך לצמוח למרות הזיהום הרדיואקטיבי, עצים וצמחים גדלים בכל מקום עד שכמעט בולעים את העיר העזובה.

אריה ברקוביץ,  אוצר התערוכה


להוספת האירוע ליומן
iCal
0