לוגו גלי צהל

מכללת לוינסקי לחינוך הצטרפה למאבק באלימות נגד נשים

כתבה על הגופים אשר הצטרפו למאבק באלימות נגד נשים
"גלי צה"ל", 4.12.2018

 

תמלול:

אפי טריגר : מדרום ועד צפון, מנמל התעופה בן גוריון ועד מערכת החינוך, כתבי וכתבות גלי צה"ל מוצבים הבוקר בכל מוקדי השביתה.
קובי מנדל : שלום, כאן קובי מנדל מאזור חיפה והצפון. גופים רבים בצפון בהם רשויות מקומיות, בתי חולים, מוסדות להשכלה גבוהה, ומקומות עבודה רבים נוספים, יעצרו היום את פעילותם מי לקיום עצרת במקום העבודה ומי מחוצה לו, כדי לומר לא לאלימות כלפי נשים. בעיר חיפה יערכו כמה עצרות במקביל בהדר ובכרמל. ובמועצה האזורית גלבוע הוחלט לקיים מחאה בצומת תל יוסף. ענת מור, מנכ"לית המועצה האזורית.
ענת מור : אנחנו במועצה אזורית הגלבוע רואים מאוד בחומרה את התופעה הזו של אלימות נגד נשים. אנחנו בחרנו להצטרף ליוזמה ציבורית ולעמוד ביחד, תושבים ועובדי המועצה, עשרים וארבע דקות לזכרן של ארבעים וארבע נשים שחייהן נגדעו בגלל האלימות.
קובי מנדל : האירוע הזה יפתח שנת פעילות בקרב בני נוער, למנוע אלימות ושיח המבזה נשים.
רמי שני : שלום, כאן רמי שני מבאר שבע. עצרת ההזדהות עם המאבק באלימות הקטלנית כלפי נשים תערך הבוקר ברחבת העירייה לשם צפויות להגיע מאות נשים. ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ', פרסם אמש הודעה בה תקף בחריפות את הממונה על השכר באוצר ואת נציב שירות המדינה, הצלחתם לי לגרום להתבייש, הוא כתב, באקט אומלל של היצמדות לכללים חוקים והצהרות, בחרתם להתעלם מהזעקה האמיתית של כולנו זו שיוצאת מהלב. בחרתי, המשיך דנילוביץ', לקחת יום חופש ואקרא לארגונים לקחת שעה וחצי על חשבונם כדי שנוכל לומר ביחד את אשר על לבנו, כדי שנוכל להסתכל לנשים בעיניים בלי להתבייש.
מיכל צ'ין : שלום, כאן מיכל מצ'ין מהאוניברסיטה העברית בירושלים. כל האוניברסיטאות ומכללות רבות הודיעו כבר אתמול על הצטרפותן למאבק וקיום אירועים שונים מתוך הזדהות. כאן באוניברסיטה העברית לדוגמא לא יתקיימו לימודים במשך שעה בין רבע לשתיים עשרה לרבע לאחת. ובשעה הזו יתקיימו כמה אירועי מחאה בשני הקמפוסים, האוניברסיטה גם קראה לחברי הצוות ולסטודנטים להגיע לבושים באדום, כפי שנראה היום בשלל האירועים ברחבי הארץ. המוסדות הנוספים שהודיעו על תמיכה הם אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת בן גוריון, הטכניון, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת אריאל, האוניברסיטה הפתוחה, המכון הטכנולוגי חולון, המכללה האקדמית נתניה, שנקר, בצלאל, מכללת לוינסקי לחינוך, מכללת תל חי, המכללה האקדמית עמק יזרעאל ומכללת רופין.
אליאב בטיטו : שלום. כאן אליאב בטיטו, מנמל התעופה בן גוריון. מאות מעובדות השדה וכן עובדים שמזדהים עם המסר שובתים היום כחלק מהמחאה המתקיימת ברחבי הארץ נגד האלימות כלפי נשים. במהלך היום יעברו כאן העובדות והעובדים שיחות הסברה והרצאות בנושא ובשעה אחת יגיע אירוע השיא של היום כפי שהן מכנים כאן הבוקר צעדת מחאה שתתחיל בשער פתח תקווה ותסתיים בשער הבשן. חשוב להדגיש אפי, כי למרות הצעדה הכבישים לא צפויים להחסם עד כה לא נרשמים עיכובים משמעותיים בלוח הטיסות והעובדים מצידם מתחייבים כי יעשו הכל כדי שלא לפגוע בסדר היום הציבורי. עם זאת, אכן יתכנו שיבושים מסויימים בהמראות במהלך היום.
עינת קרנר : כאן עינת קרנר, ברשת כלבו חצי חינם בראשון לציון. הסעות העובדים הגיעו בזה אחר זה והעובדות הגיעו לעבודה כרגיל. הן לא ישתתפו במאבק למען עשרים וארבע הנשים שנרצחו מתחילת השנה. ובשיחה עמן סיפרו שעל אף הרצון להשתתף במחאה, אין באפשרותן להעדר מהעבודה ללא תשלום, וכי לא אושרה להן העדרות.