תמונה סגל בדנמרק

מפגש של חברת סגל עם שרת החינוך של דנמרק ובכירי חינוך נוספים

ד"ר אסיה שרון (אסי) התבקשה על ידי משרד החינוך לנסוע עם ד"ר חוסאם דיאב לדנמרק לפגישה עם שרת החינוך הדנית מירטה רייסאגר ועם בכירים במשרד החינוך ובעיריית קופנהגן, כדי לייעץ לדנים בתחום קליטת התלמידים המהגרים. ההזמנה של שרת החינוך הגיעה בעקבות ביקורה בישראל והתרשמותה מהעשייה כאן.

נוסף למפגשים במשרד החינוך ובעיריית קופנהגן, התקיימו ביקורים במכללה גדולה להכשרת מורים בקופנהגן, שבה נלמדים קורסים להוראת דנית כשפה שנייה כחלק בלתי נפרד מהכשרת המורים, ובבית ספר פורץ דרך בעיר, שאחד ממאפייניו הוא אחריותו של כל אחד מן המורים על קידום השפה והאוריינות ועל הקידום הטכנולוגי של התלמידים. כמו כן נערך מפגש עם חברי פרלמנט מהקואליציה ומהאופוזיציה בביתו של שגריר ישראל בדנמרק בני דגן. לכבוד הביקור נתלה דגל ישראל לצד דגל דנמרק בחזית בניין עיריית קופנהגן.

בעקבות הביקור פרסם השגריר פוסט בפייסבוק שלו, השרה הדנית שיתפה, וכן הביקור פורסם באתר אגף קשרי חוץ של משרד החינוך. ד"ר דלית אטרקצ'י, מנהלת אגף בכיר קשרי חוץ ומזכ"ל אונסקו: "בהחלט מרגש ותובנות מעניינות של אסי, שעשתה עבודה נהדרת עם חוסאם. ייצגו בכבוד את מדינת ישראל ואת המשרד. יישר כוח".