פוסטר בכניסה למכללה

רשמים ותמונות מהיום הפתוח 3.5.2018

camera

לאלבום תמונות מהאירוע >>

 

לראשונה זה כמה שנים התקיים במכללה יום פתוח למתעניינים בתואר ראשון בחינוך ובתואר שני בחינוך ביום חמישי 3.5.2018. פונים ומתעניינים רבים הגיעו להפנינג שכלל מתחם של אוהלי ייעוץ עם ראשי התוכניות השונות, חדר הרשמה, סדנאות לדוגמה, ואפליקציית ניווט במכללה שנבנתה במיוחד ליום הפתוח וכללה קופונים והטבות.

היום הפתוח במכללת לוינסקי לחינוך מוכיח: ״חדשנות״ היא לא רק עוד סיסמה יפה

 

פעמים רבות אנו שומעים על עובדי הייטק או אקדמאים אשר בוחרים לעשות שינוי בחייהם ולפנות אל תחום החינוך וההוראה. אכן, רעיונות כמו הרחבת הידע, הקניית ערכים ופיתוח יכולות חשיבה קוסמים לרבים מאיתנו, אך רק אלו אשר באמת רואים עצמם אחראיים לחינוך דור העתיד – הופכים למצוינים בתחום. למענם, פתחה מכללת לוינסקי לחינוך את שעריה ביום פתוח (3.5.2018) שכולו בסימן חדשנות חינוכית.

 

יום פתוח בראש פתוח

המאה ה-21 הייתה רצופה שינויים מהירים אשר הפכו את הלמידה, את היצירתיות ואת החדשנות לערכים מרכזיים. בזמנים בהם ילדים ״נולדים עם הסמארטפון ביד״ ובתי הספר הם כבר מזמן לא המקום היחיד לרכוש בו ידע, הולך וגובר הצורך לעדכן את שיטות הלימוד ולשים דגש על טיפוח הרגלי חשיבה, על התנסות מעשית, על העשרה תרבותית ועל פיתוח מיומנויות. במכללת לוינסקי לחינוך השכילו ליישם גישה חדשנית זו בכל היבט אפשרי – החל מהמחקר ועד לרמת היישום.

ביום הפתוח הציגה המכללה ריכוז של טכנולוגיות העומדות בחזית המחקר החינוכי, ואפשרה לסטודנטים להתנסות במגוון תחומים באמצעות סדנאות מבוססות טכנולוגיה ודיגיטל, סדנת מציאות רבודה, סיור במרחבי למידה עתידיים, חדרי בריחה, מתחמים לימודיים בנושאי חינוך מוזיקלי, חינוך לשוני, חינוך מיוחד וחינוך לגיל הרך, הנחיות דיגיטליות לבחירת מסלול מותאם אישית לכל מועמד ועוד. המשתתפים נהנו מאפליקציה ייעודית אשר הציגה את סיפורה של המכללה והמחישה בצורה ויזואלית את המתרחש בה, תוך ניווט המשתתפים באמצעות סרטונים והדרכות מקוונות. כל זאת, וגם שתי הופעות ״פלאש מוב״ של הסטודנטים מהפקולטה לחינוך מוזיקלי בהדרכת ד"ר ביאטריס בר. במילים אחרות – במכללת לוינסקי לחינוך לא משעמם אפילו לרגע.

 

לוינסקי מובילה, והבוגרים נחטפים לשוק העבודה

אחוז ההשתלבות בהוראה בקרב בוגרי מכללת לוינסקי לחינוך הוא הגבוה מבין כל המכללות, ולא בכדי. כמכללה השואפת להוביל למצוינות בחינוך, מושם דגש רב על הכשרה רלוונטית, על פיתוח שיטות חינוך מקוריות ויעילות, ועל חדשנות המוטמעת בתוכניות הלימודים של כלל הסטודנטים להוראה. כך למשל נמצא אייפד לכל סטודנט בחינוך מיוחד, כיוון שנמצא כי ילדים עם צרכים מיוחדים מתקשרים בצורה טובה יותר בעת שימוש באמצעים טכנולוגיים.

בלוינסקי ניתן למצוא מגוון עצום של סימולציות טכנולוגיות ותרחישים המאפשרים לסטודנטים לחוות את החינוך הלכה למעשה, לצאת לשטח בזמן אמת ולהתנסות ביישום התכנים החינוכיים. זאת ועוד, בלוינסקי מעבדות מיוחדות המשמשות את הסטודנטים לבניית אפליקציות  חינוכיות, אפליקציות לעבודות שיתופיות בין סטודנטיות, לדיונים אינטראקטיביים ולקבוצות עבודה מקוונות.

 

דווקא כשהחדשנות מתפרצת, החינוך חוזר לשורשים

הסטודנטים במכללת לוינסקי לחינוך לא מסתפקים בלימוד תאורטי בלבד, ומתנסים ביוזמה, ביצירה, בתכנון, ביישום ובהוצאה לפועל של תוכניות חינוכיות חדשניות, כך שעם סיום הלימודים, רבים מהם ממשיכים לתפקידים בכירים ומובילים בעולם החינוך. אך כשמדברים על ״חדשנות״, המשמעות אינה מסתכמת בהתנסות בדברים חדשים, בלקיחת סיכונים, בעמידה באתגרים, בחשיבה מחוץ לקופסה או בשימוש באמצעים טכנולוגיים. להיות חדשני בחינוך משמעו לרצות באמת ובתמים להפוך את העולם למקום טוב יותר. זוהי אולי התמצית העמוקה והשורשית ביותר של המילה ״חינוך״. ומשפט זה מסכם, כנראה באופן הטוב ביותר, את החזון העומד מאחורי פועלה של מכללת לוינסקי לחינוך.

 

תמונה מהיום הפתוח