למי מתאימה התוכנית?

התוכנית מתאימה למעוניינים לרכוש מיומנויות וכלים להנחיית ילדים עם לקויות למידה וקשיים בהוראת המתמטיקה, ולקבל הכשרה בהוראת מתקנת במתמטיקה.

התוכנית בהתאם למדיניות משרד החינוך.

על התוכנית

התוכנית ללימודי הוראה מתקנת בחשבון פועלת במסגרת לימודי תעודה ופיתוח מקצועי במכללת לוינסקי לחינוך. הלימודים בתוכנית יקנו אסטרטגיות למידה מעשיות לשיפור ולייעול דרכי ההוראה לתלמידים לקויי למידה בתחום המתמטיקה. הלומדים ירכשו אסטרטגיות הוראה כמו גם גישות ושיטות לייעול דרכי הלמידה של תלמידים עם לקויות למידה במתמטיקה בדגש על השונות בכיתה, ילמדו אסטרטגיות לזיהוי קשיי למידה ולהתמודדות עימם, ויבינו את השפעת לקויות הלמידה על למידת מקצוע החשבון והמתמטיקה.

לימודים בקורס הוראה מתקנת במתמטיקה הם חלק שלישי מהלימודים לקראת תעודת מומחה בלקויות למידה. המעוניינים בהשכלה מלאה ובתעודה זו יכולים לבחור ללמוד בצורה מודולרית או לבחור בקורס זה בלבד.

בסיס התוכנית הוא הראייה ההוליסטית של המשולש הורה-תלמיד-מורה, מתוך הבנה שאין להתעלם מתכנים רגשיים ומהעולם שהתלמיד מגיע ממנו.

התוכנית המלאה בנויה משלושה קורסים:

  • קורס ראשון: מבוא בסיסי החושף את הלומד לתכני המושגים לקות למידה, קשיי למידה, לקות שפה, לקות כתיבה, הפרעת קשב ועוד (30 שעות אקדמיות)
  • קורס שני: קורס הוראה מתקנת (מותאמת) בקריאה ובכתיבה בעברית (60 שעות אקדמיות)
  • קורס שלישי: קורס הוראה מתקנת במתמטיקה (60 שעות אקדמיות)

הלומדים בתוכנית יעסקו בפרופיל התלמיד המתקשה במתמטיקה, בתת-קבוצות של תלמידים מתקשים, ובמודל פישביין העוסק בשלושת מרכיבי הידע המתמטי. הנושאים המתמטיים יכללו את ארבעת  פעולות החשבון ושאלות מילוליות.

למה במכללת לוינסקי לחינוך?

הכרה בגמולים לרפורמה ולשנת שבתון

  • מורים יוכלו להגיש בקשה להכרה בשעות לפיתוח מקצועי (אופק חדש) במסלול אישי עד 45 יום לפני פתיחת התוכנית
    להורדת טופס לגמול אישי לחצו כאן >>
  • מורים בשבתון יוכלו ללמוד בתוכנית לפי תעריפי קרן ההשתלמות*.

*המורים ישלמו את יתרת שכר הלימוד לאחר קיזוז תשלום קרנות השבתון.

עיקרי התוכנית

מרכזות התוכניות

מרצת הקורס

טליה ויזל

ייעוץ והרשמה

דוא"ל:

<< פברואר 2023 >>
אבגדהוז
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4