אודות החוג

החוג לאמנות חזותית במכללת לוינסקי הנו חוג ייחודי הפותח צוהר לשילוב בין עולם האמנות לעולם החינוך. צוות המורים בחוג מורכב מאנשי סגל מקצועיים מן השורה הראשונה והוא כולל מרצים בכירים מומחים בתחומי האמנות ואמניות פעילות.
תוכנית החוג מיועדת לסטודנטים מהמסלול לגיל הרך המבקשים להתמחות בשילוב אמנויות בהוראה. מטרתה של תוכנית הלימודים הנה לאפשר הבעה אישית ולתת ביטוי לכוחות יצירה החבויים בכל פרט, לפתח חשיבה יוצרת, לעודד יוזמות מקוריות, להעצים כשרי התבוננות, רגישות חזותית, חקר וגילוי, ויכולת הערכה של יצירות אמנות. האמנות החזותית יוצרת גשרים וקשרים עמידים יותר בעשייה חינוכית עם ילדים, מכיוון שכל ילד ניחן בכישורים יצירתיים בסיסיים שניתן להעצימם, גם אם לעתים נדמה שלא כל ילד ניחן בכישרון ייחודי מלידה.
הניסיון הרב, האווירה ותוכנית הלימודים המגוונת מאפשרים לסטודנטים לימוד מהנה צמיחה אישית ומקצועית כחלק מתהליך הלימודים.

על תוכנית הלימודים

תוכנית הלימודים בחוג לאמנות חזותית מתפרסת על ארבע שנות ההכשרה כתת-התמחות בתוכנית ההכשרה לגיל הרך (לידה-6) ובתוכנית ההכשרה לחינוך המיוחד בהיקף של 15 ש"ש. בתוכנית חמ״ד (שילוב גיל רך וחינוך מיוחד) ההיקף הוא של 10 ש״ש, ובתוכנית ההסבות לאקדמאים לגיל הרך בהיקף של 2 ש״ש. לסטודנטים מתוכנית ההכשרה לבית הספר היסודי מוצעים קורסים בהיקף של 2 ש”ש (נתון לבחירה).
גישתו הפלורליסטית של החוג פורסת בפני הסטודנטים מגוון עשיר של נושאי לימוד בראיה המשלבת בין תחומי החינוך והאמנות. מבנה התוכנית מתבסס על שיעורים עיוניים העוסקים בנושאים מגוונים בתולדות האמנות מן העת העתיקה ועד לתקופה המודרנית ומפתחים כישורי התבוננות ביצירות אמנות. השיעורים הסדנאיים מאפשרים היכרות, התנסות ויצירה עצמית עם מגוון חומרים, כדי לזמן ולמצות באופן יעיל יותר יצירה עם ילדים, ולשלב תחומים אלו בגן הילדים ובבית הספר. ברבים מהם נעשה שילוב של הוראה תיאורטית עם התנסויות יצירתיות בחומרים.
המבנה המוצע מאפשר לסטודנטים למידה עצמאית, ועידוד סקרנות אינטלקטואלית, המדגישים את תרומת האמנות לגישות חדשניות בחינוך. במסגרת הלימודים מושם דגש מיוחד על הכרת יכולת הביטוי הגרפי של ילדים ועל הכרת תהליכי ההתנסות וההבעה האמנותית שלהם.

קורסים לדוגמה: ציור ופיסול; אמנות ילדית וטיפוחה; הבעה ויצירה בחומרים, הבעה ויצירה עם ילדים, הבובה באמנות ובתאטרון; שילוב אמנות בהוראה ולמידה; תולדות האמנות, אמנות דיגיטלית, יוצרים ודרכי יצירתם וכיצד נקבל השראה מהם, אמנות יהודית, אמנות רב תרבותית ועוד.

עיקרי התוכנית

צוות

ראש התכנית

ד"ר חוסני אלחטיב שחאדה

<< אוקטובר 2023 >>
אבגדהוז
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4