"רק אנחנו יכולים לספר על החיים שלנו"

רקע

Photovoice היא שיטה חדשנית הנעזרת בצילום לקידום תהליכים של העצמה ופיתוח אישי וקהילתי. באמצעות ה- Photovoice ניתן לפתח מיומנויות רגשיות-חברתיות, תקשורת בין-אישית, אמפתיה וערכים של שוויון וצדק חברתי; לשכלל יכולות של התבוננות עצמית, הגברת המודעות האישית והחברתית, עבודת צוות, קבלת החלטות ופתרון בעיות; לעורר יצירתיות ויזמות ולשפר את הדימוי והביטחון העצמי. ה- Photovoice זוכה כיום לפופולריות עצומה ברחבי העולם, הן בעבודה בקהילה, הן במערכת החינוך והן בארגונים עסקיים.

המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט הוא המוסד האקדמי הראשון שמכשיר מנחים בשיטת ה- Photovoice.

ניתוח התנהגות יישומי (Applied Behavior Analysis) הוא גישה חינוכית אשר צמחה מתוך הפסיכולוגיה ההתנהגותית ומתמקדת בניתוח של התנהגות אנושית על בסיס מחקר ענף בתחומי דעת שונים ומגוונים. מנתח התנהגות עוסק בגילוי גורמי סביבה המשפיעים על התנהגותו של אדם, בניתוח ההתנהגות, בבניית התערבות וביישומה בסביבה הטבעית לצורך יצירת אקלים מיטבי המותאם באופן אישי לכל אדם.

זוהי גישה מובילה ומוכחת מבחינה מחקרית כגישה חינוכית וטיפולית כאחד. בהיבט החינוכי מטרתה לסייע בהתמודדות עם אתגרי החינוך של המאה ה-21 שניצבים בפני כל הורה או מחנך בסביבות מגוונות (סביבה משפחתית ומערכות חינוך בגיל הרך, גיל ההתבגרות, מתמודדים עם בעיות קשב וריכוז) ובהיבט הטיפולי, מטרתה לקדם ילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים לצורך השתלבותם בחברה .

התוכנית פועלת במסגרת לימודי תעודה ופיתוח מקצועי

סגל

ד"ר רבקה הלל-לביאן וד"ר אבי המי, ממובילי המחקר האקדמי והיישום בשטח של תוכניות Photovoice בבתי ספר, בקהילות ובארגונים בישראל

נושאי הלימוד

  • היכרות מעמיקה עם עקרונות שיטת ה- Photovoice ורכישת ארגז כלים לעבודה עם אוכלוסיות שונות, תוך התנסות אישית וקבוצתית רציפה במסגרת הסדנה.
  • היכרות עם כלים מגוונים לפיתוח והעצמה אישית וחברתית.
  • ידע בשימוש במצלמה דיגיטלית והיכרות עם שפת הצילום, תוך התנסות והקניית כלים לביטוי של מחשבות ורגשות באמצעות המצלמה.
  • היכרות עם הגישות השונות לצילום וחשיפה למגוון רחב של חומרים חזותיים קיימים.
  • לימוד ותרגול של מיומנויות בהנחיית קבוצות וחיבור לשדה, מתוך התנסות המנחים.

היקף הקורס

30 ש'

תנאי קבלה

  • תואר ראשון לפחות.
  • פניות ומוכנות להתחייב לתוכנית לימודים הכוללת תהליך אישי והתפתחות מקצועית.
  • ראיון אישי.

פרטים נוספים

הלימודים יתקיימו במתכונת סדנאות של 10 מפגשים. חלק מהמפגשים ייערכו בקמפוס המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט באילת וחלק בזום. מצגות וחומרי עזר יינתנו למשתתפים במהלך הלימודים. מפגשי הזום יוקלטו. לאחר הלימודים יוכלו הבוגרים להתנסות בעבודה מעשית (פרקטיקום). קיימת אפשרות לפתיחת מסגרת המשך תומכת לחניכה של מנחים בשדה (בתשלום ובהתאם להיענות).

  • המפגשים בקמפוס אילת יהיו ארוכים יותר

תעודה

לעומדים בדרישות הקורס תינתן תעודה  בשיטת ה-Photovoice  מטעם המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט.

דמי רישום  195 ₪
דמי השתתפות   1800 ₪

מדוע כדאי ללמוד בתוכנית?

עיקרי התוכנית

יעוץ והרשמה

03-6901690

<< יולי 2024 >>
אבגדהוז
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3