למי מתאימה ההתמחות?

התנ"ך הוא תוצר תרבותי חשוב שנכתב לאורך מאות שנים ומשקף מגוון לשוני, רעיוני וספרותי מרתק. תוכנית הלימודים מתאימה למי שמעוניינים להנחיל את סיפורי המקרא ואת המורשת התרבותית וההיסטורית של עם ישראל באופן יצירתי ורלוונטי לתלמידי בית הספר היסודי והעל-יסודי.

לימודי מקרא נלמדים במסגרת התמחות בתוכניות ההכשרה לבית הספר היסודי והעל-יסודי ובתוכניות המשלבות חינוך מיוחד, תוך התייחסות להיבטים ערכיים הצומחים מעיסוק בטקסטים המקראיים.

על לימודי תנ"ך / מקרא

תוכנית הלימודים להכשרת מורים למקרא לבית הספר היסודי ולבית הספר העל-היסודי, נלמדת בארבע שנים וכוללת היבטים רבים של לימודי מקרא.
נושאים לדוגמה הנלמדים בתוכנית: היסטוריוגרפיה, החוק המקראי, הנבואה הקדומה והקלסית, מנהיגות וחברה, ספרות החוכמה, דמויות מרכזיות: מנהיגים ואנשים שהשפיעו על המחשבה המקראית לדורותיה.

הלימודים בהתמחות לימודי תנ"ך / מקרא לבית הספר היסודי והעל-יסודי

– כוללים קורסים חובה לצד קורסים הניתנים לבחירה וכן קורסים בין-תחומיים, המשלבים את הטקסטים המקראיים עם תחומי עיון אחרים. תוכנית הלימודים עומדת בזיקה לתוכנית לימודי מקרא של משרד החינוך.

הלימודים מכוונים להקניית מיומנויות של הדרכה דידקטית ותוכנית הלימודים כוללת התנסות בהוראת המקרא בבית הספר היסודי או בבית הספר העל-יסודי.

מטרת ההדרכה לחשוף את הסטודנט לדרכי ההוראה המגוונות הנדרשות בכיתות שבהן תלמידים עם יכולות שונות, וכוללות גם תלמידים לקויי למידה. נכשיר את הלומדים כך שיהיו מיומנים בהפיכת הטקסט המקראי למשמעותי, לרלוונטי ולמעניין עבור התלמיד.

בכל שנה מתמחי מקרא יוצאים לשני סיורים לימודיים בארץ בעקבות המקרא.

לימודי תנ"ך / מקרא לגיל הרך

– החוג מציע גם תוכנית ייחודית ללימודי מקרא לגיל הרך, המשולבת עם קורסים מהחוג למקרא ומחטיבת היהדות. תוכנית זו נלמדת כחטיבה בהיקף של 15 ש"ש. לימודי החטיבה מפתחים הכרה עם תחומי התנ"ך והזדהות עימם באמצעות לימוד וחוויה.

למה לבחור בקמפוס לוינסקי של המרכז האקדמי לוינסקי־וינגייט?

  • המרצים בחוג למקרא שוקדים על פיתוח ידע מקיף של הסטודנטים. הקורסים הנלמדים כוללים את כלל הזרמים והגישות האיכותיות בתחום כדי להכשיר מורים מעודכנים ומעוררי עניין. כמו כן, מושם דגש על הקניית דרכי הוראה יצירתיות המותאמות לתלמידים בגילים שונים.
  • דרך ההוראה בחוג למקרא מאתגרת את הסטודנטים לפתח סקרנות אינטלקטואלית ועמדות אישיות וביקורתיות לטקסטים הנלמדים.
  • סגל ההוראה בחוג למקרא במכללת לוינסקי לחינוך דוגל ביחס אישי וחם. אנו מאמינים באווירה משפחתית ומתחשבת, החיונית להנאה ולמעורבות מלאה של הלומדים.

המכללה שמה דגש על שילוב טכנולוגיות מידע מתקדמות בלמידה. במכללה פועל מרכז ללמידה דיגיטלית ורבים מהקורסים במכללה הם משולבי טכנולוגיה. חלקם ניתנים ללמידה מרחוק.

עיקרי התוכנית

ראש החוג

ד"ר אור מרגלית

מזכירות סטודנטים

טלפון למתעניינים

<< יולי 2024 >>
אבגדהוז
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3