המטרה שלנו

מטרת התוכנית היא לפתח מורים פעילים, יוזמים, ביקורתיים וחושבים ששמים את התלמיד ואת צרכיו לנגד עיניהם. מורים שיידעו לשאול שאלות ולפתח לומדים עצמאיים וסקרניים. כדי לתמוך בתהליכים הללו, מקבלים הסטודנטים בתוכנית כלים לניסוח שאלות גדולות, לכתיבת טיעונים, לניהול שיח אחראי ומכבד בכיתה, לאתגור תלמידים לדיונים ועוד.
הבוחרים בתוכנית זו ידעו לתת מענה לשונות בין התלמידים בכיתה ולאפשר הוראה פרסונלית שבמסגרתה כל תלמיד מקבל מהמורה מענה בעזרת מודלים שונים שיילמדו בתוכנית.

למה תיחשפו בתוכנית?

בתוכנית לתואר ראשון בחינוך לחינוך לבית הספר היסודי במכללת לוינסקי לחינוך הבנו שהטכנולוגיה תתפוס מקום הולך וגדל בחיינו ולכן אנו פועלים לגישור הפערים הדיגיטליים בין המורים לתלמידיהם. בשיתוף פעולה עם מט"ח (המרכז לטכנולוגיה חינוכית) הסטודנטים בתוכנית לומדים את הוראת שפת הקוד באמצעות תוכנת סקראץ'. באמצעות פיתוח משחקים בסקראץ', הסטודנטים חווים תהליכי חשיבה מסדר גבוה, למידה שיתופית, הבנת המשמעות של לומד אקטיבי, מפתחים חשיבה לוגית, מתמודדים עם בעיה גדולה באמצעות פירוקה לבעיות קטנות יותר, פותרים בעיות ומקבלים מענה אישי. הסטודנטים אף לומדים על היבטים של למידה מבוססת משחקי מחשב ושפה במציאות דיגיטלית, ונחשפים לכלים טכנולוגיים חדשניים ברוח התקופה.

כדי שהסטודנטים שלנו יוכלו לפתח את המיומנויות האלה בקרב התלמידים שלהם ולהכינם לפעול ולחשוב בעולם של אי ודאות, בתוכנית לחינוך לבית הספר היסודי אנו שמים דגש גם על למידה מבוססת אתגרים (Challenge based learning) המפגישה את הלומדים עם שאלות גדולות, רלוונטיות, כמו בעולם האמיתי, שברובן דורשות שילוב של תחומי ידע (הוראה בינתחומית), כמו למשל שפה ותחום דעת נוסף.

אחת המיומנויות החשובות למורה והאתגר הגדול הניצב בפניו בעידן זה הוא הוראה פרסונלית מותאמת. לפיכך, בתוכנית נלמד על אשכול רחב של לקויות למידה, בדגש על היבטים חברתיים-רגשיים ושילוב והכלה של כלל תלמידי הכיתה.

התמחויות לבחירה

ייחודי!

סטודנטים שייבחרו באחת מההתמחויות הבאות: אנגלית, מתמטיקה ספרות עברית, עברית – אוריינות ושפה יקבלו בסיום לימודיהם תעודה נוספת "מומחה בלקויות למידה ובחינוך מכיל" בתחום הדעת מתמטיקה או שפה או אנגלית לפי הזיקה לתחום ההתמחות שבחרו. הסמכה זו תעניק לבוגר אופק מקצועי נוסף וכלים יישומיים לעבודה בהוראה פרסונלית המאפשרת מתן התייחסות שונה ומותאמת לכל ילד בהתאם לצרכיו בכיתה.

 

בהתנסות המעשית בהוראה הסטודנטים מכירים את בית הספר ומיישמים בו את תהליכי ההוראה שלמדו בסיועם של המדריכים הפדגוגיים מהמכללה והמורים המאמנים מבית ספר. באופן הזה הם מקדמים דרכי הוראה ולמידה חדשניות. ההתנסות המעשית בהוראה מהווה קרקע פורייה ליישום כלים טכנולוגיים כגון תכנות באמצעות קוד, פיתוח משחקים דיגיטליים, למידה שיתופית, למידה סביב אתגר ועוד.
הסטודנטים להוראה במכללת לוינסקי לחינוך חווים התנסות מעשית משמעותית, כזו שמאפשרת להם להיות חלק אינטגרלי מצוות בית ספר, לחוות ישיבות צוות ופגישות פדגוגיות, להשתתף באופן פעיל בזמנים חשובים וקריטיים לבית הספר כגון אסיפות וימי הורים, פתיחת שנת הלימודים, היערכות לטקסטים וכן ניתן להם חופש להוביל יוזמות בבתי הספר.

הלוואות ומלגות מטעם משרד החינוך ומפעל הפיס

תעודה נוספת בחינוך לשוני (כיתות א, ב)

הלימודים לתואר ראשון בחינוך לבית הספר היסודי כוללים לימודים בחטיבת השפה המכשירה את הסטודנטים להוראת קריאה וכתיבה בכיתות הצעירות ולפיתוח היבטים נוספים של השפה בכיתות הגבוהות של בית הספר היסודי. לימודים אלה פותחים בפני הסטודנטים אפשרויות העסקה נוספות, מלבד תחום ההתמחות שבחרו.
לבוגרי התוכנית מוענקת תעודת הוראה פנימית נוספת בחינוך לשוני.

 

 

למה לבחור במכללת לוינסקי לחינוך?

  • התוכנית מעצבת את מורה העתיד ומספקת כלים ומיומנויות להוראה מותאמת, חדשנית ומאתגרת
  • התנסות מעשית: הסטודנטים שותפים מלאים לחיי בית-הספר ומעורבים בישיבות הצוותים החינוכיים והמקצועיים
  • על פי נתוני הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) שיעור ההשתלבות בהוראה של בוגרי מכללת לוינסקי לחינוך גבוה ביותר
  • ניסיון –  הבוגרים של מכללת לוינסקי לחינוך נחשבים לאיכותיים מאוד במערכת החינוך. במהלך השנים הכשירה המכללה עשרות אלפי מורים ומחנכים, יותר מכל מוסד אחר בישראל
  • התקדמות מקצועית – מכללת לוינסקי לחינוך היא בית לפיתוח מקצועי לאורך כל שלבי ההתפתחות המקצועית מלימודים לתואר ראשון, דרך סטאז', דרגות קידום, קורסים מקצועיים ועד תואר שני
  • למידה משמעותית –  הלימודים משלבים למידה מתקדמת באמצעות כלים טכנולוגיים.
    חדש! מרכז סימולציה המאפשר לסטודנטים לתרגל תרחישים אמיתיים ועל ידי כך להגיע מוכנים עוד יותר לשטח
  • נוחות –  המכללה ממוקמת בצפון תל-אביב, סמוך לדרך נמיר וליד חוף הצוק של תל אביב. הגישה נוחה מאוד בתחבורה הציבורית, ולמגיעים ברכב פרטי יש חנייה בשפע ובחינם

עיקרי התוכנית

ראש התוכנית

ד"ר אורית ברוזה

מזכירות סטודנטים:
03-6902499
טלפון למתעניינים:
03-6901690

<<ספטמבר 2020>>
אבגדהוז
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

מומלץ להקדים להירשם, מספר המקומות מוגבל.

פתיחת התוכנית מותנית במספר מינימום נרשמים.