אודות המכללה

אודות המכללה

מכללת לוינסקי לחינוך היא המוסד האקדמי הראשון בארץ להכשרת מורים שהחל ללמד את כל מקצועות הלימוד בשפה העברית. המכללה גדולה, מובילה בחדשנות ומציעה לימודים במגוון תכניות: תואר ראשון בחינוך .B.Ed; הסבת אקדמאים להוראה; תואר שני בחינוך .M.Ed (בחלק מן התכניות מוצע מסלול עם תזה); תארים שניים נוספים: M.Teach מוסמך בהוראה ותעודת הוראה, M.A.A.T טיפול באמנויות בהתמחות מוזיקה ותכניות מיוחדות לאוכלוסיות ייחודיות.

נוסף על כך, המכללה מקיימת קשרי עמיתות עם מערכות החינוך בארץ ומציעה מגוון פעילויות לפיתוח מקצועי של מורים בבתי הספר ובגנים.

בוגרי המכללה מטביעים את חותמם על מערכת החינוך בישראל בתפקידי הוראה, ניהול ופיתוח. במכללה לומדים יותר מ-3000 סטודנטים לתואר ראשון, לתואר שני ולתעודת הוראה ויותר מ-3600 מורים בתכניות לפיתוח מקצועי.

במהלך השנים הכשירה המכללה כ-44,000 מורים ומחנכים, אשר מטביעים את חותמם על מערכת החינוך בישראל בתפקידי הוראה, ניהול ופיתוח. המכללה מעודדת את בוגריה לשלב בין מקצוענות ואנושיות, ומבססת את ההכשרה על ההיבטים האלה: נכסי תרבות, ערכי היהדות, ערכים דמוקרטיים וערכים אוניברסאליים, שילוב טכנולוגיות מתקדמות בדרכי ההוראה והלמידה ומתן מענה לצרכים משתנים של חברה פלורליסטית רב-תרבותית.

במכללת לוינסקי שלוש פקולטות המציעות מגוון תכניות לתואר ראשון ולתואר שני בשילוב תעודת הוראה . פקולטה לחינוך , פקולטה רב-תחומית , פקולטה לחינוך מוסיקלי .


מגוון תכניות הלימודים המוצעות:

תואר ראשון I תעודת הוראה: המחלקה להוראה בפקולטה לחינוך

תואר ראשון I תעודת הוראה: בפקולטה לחינוך מוסיקלי

תואר ראשון I הסבת אקדמאים: קמפוס אילת

תואר שני I תעודת הוראה: בתכניות שונות

תכניות להסבת אקדמאים להוראה | תעודת הוראה

תכניות להתמחות בהוראה - סטאז'

 

אבני היסוד של המכללה:

מכללת לוינסקי לחינוך - מובילה בתחום שילוב טכנולוגיות מידע בחינוך

המכללה שמה דגש על שילוב טכנולוגיות מידע מתקדמות ושיתופיות בתהליכי ההוראה והלמידה ורבים מהקורסים המתקיימים במכללה הם משולבי טכנולוגיה, וחלק מהם ניתנים גם בלמידה מרחוק. במכללה פועל מרכז ללמידה דיגיטלית, שמתפקידו להוביל שילוב של טכנולוגיות בסביבות ההכשרה השונות באמצעות הכשרת הסגל האקדמי של המכללה בתחום.

 

כמוסד אקדמי המכללה שוקדת גם על הפיתוח המקצועי-מחקרי של חברי הסגל האקדמי. במכללה פועלת רשות מחקר, הערכה ופיתוח, העוסקת בייזום מחקרים בנושאים הנוגעים לחינוך ולהכשרה מקצועית, ליווי תהליכים של הבטחת איכות אקדמית במכללה, הערכת הוראה ומתן ייעוצים והכוונה למחקר לחברי סגל.


מכללת לוינסקי לחינוך - הבטחת איכות אקדמית ואתיקה מקצועית

כבכל מוסדות ההשכלה הגבוהה בארץ ובעולם, המכללה מובילה תהליכים של הבטחת איכות אקדמית, שמטרתם לסקור ולבחון איכותם של תהליכים, ביצועים ותוצרים אקדמיים לשם המלצה על שיפור תכניות הלימודים. נוסף על כך, קיים במכללה תקנון לשמירה על אתיקה מקצועית, שחברי הסגל האקדמי מחויבים לו ופועלים בהתאם לרוחו ביחסיהם המקצועיים עם הסטודנטים.


מכללת לוינסקי לחינוך - עם הפנים לחברה ולקהילה

מאז היווסדה ועד היום רואה עצמה המכללה גוף משמעותי בעיצוב פני החברה והיא מטפחת מודעות ומעורבות חברתית ותרבותית גבוהה בקהילה כדרך חיים מוסדית. בעשור האחרון המכללה מתווה ומפתחת מארג של קשרי עמיתות עם מוסדות חינוך ברשויות מקומיות בשיתוף עם מנהלי החינוך והמחוזות במשרד החינוך. במסגרת קשרים אלה, נבנות בין המכללה לבין מוסדות החינוך מערכות יחסים של שותפויות בתהליכי הלמידה כבסיס לפיתוחה של קהילה חינוכית לומדת וחוקרת, בה לוקחים חלק מפקחים, מנהלים, מורים, מרצים, מדריכים, סטודנטים וסטאז'רים.
במגמה להגיע אל אוכלוסיה רחבה ככל שניתן, גם כזו הרחוקה מהמרכז, מקיימת מכללת לוינסקי לחינוך כבר למעלה מ-25 שנה לימודים באילת וחברי הסגל האקדמי מגיעים באופן סדיר לעיר הדרומית ומאפשרים לתושבי המקום המעוניינים בכך לרכוש תואר אקדמי בהוראה. במכללה פועלת יחידה למעורבות חברתית המובילה קשרים של שיתוף פעולה עם מסגרות שונות בקהילה בהן פועלים סטודנטים, כגון: תמיכה לימודית לתלמידים מעוטי יכולת, פעילות במרכזי נוער בסיכון, חניכה של קשישים ששכלו בן משפחה ועוד.


מכללת לוינסקי לחינוך - מרכז תרבותי

כחלק מחזונה החברתי-תרבותי מפעילה המכללה תכניות ומיזמים ייחודיים למען הקהילה ובונה שותפויות עם מערכות חינוכיות ויישוביות. התכניות והמיזמים הם בתחומים רבים, כגון מפגשים מוזיקליים ברחבי הארץ לעידוד שוחרי מוזיקה צעירים, בית מדרש להעלאת דילמות ודיונים בערכים יהודיים ואוניברסאליים, קידום ופיתוח השפה העברית ופיתוח מקצועי של אנשי חינוך בקהילה.

במכללה מתקיימת פעילות תרבותית ענפה ובכללה קונצרטים, מפגשים ספרותיים, תערוכות וימי-עיון הפתוחים כולם גם בפני הקהילה הקרובה והרחוקה, כמו סדרת הקונצרטים מוסיקה בלוינסקי, סדרת שיח גלריה ומועדון הספר בלוינסקי.

 


מכללת לוינסקי לחינוך – עם הפנים לעולם

בית הספר הבינלאומי של מכללת לוינסקי לחינוך משמש מרכז מקצועי לסטודנטים ולאנשי אקדמיה מארצות שונות, המעוניינים בלימודים שהם חוויה מקצועית במגוון רחב של תחומים אקדמיים וחינוכיים.

בבסיס עבודת בית הספר הבינלאומי עומדים קידום ערכים של מצוינות אקדמית וחדשנות, במקביל לקידום ערכים רב-תרבותיים, תוך מתן מענה לצרכים המשתנים של חברה פלורליסטית. בית הספר הבינלאומי מוביל פיתוח של קשרים ושיתופי פעולה עם מערכות החינוך בעולם ועם קהילות יהודיות מן התפוצות ומציע תכנית אקדמית-סמסטריאלית הנקראת חדשנות ויזמות בחינוך. תכנית זו משלבת בין התנסות פעילה, למידה עיונית, למידה חווייתית ושימוש בטכנולוגיות מידע.

התכנית חדשנות ויזמות בחינוך מיועדת לסטודנטים, לאנשי חינוך מובילים ולאקדמאים המעוניינים ללמוד סמסטר שלם בתל אביב. ביסודה של התכנית עומדים שלושה מרכיבים המשלימים זה את זה: פדגוגיה מתקדמת, יזמות חינוכית וטכנולוגיה דיגיטלית בשירות החינוך.תכניות קהילתיות בחינוך מוסיקלי:

הפקולטה לחינוך מוסיקלי משלבת את בוגריה בתכניות קהילתיות העוסקות במפגשים עם מוסיקה חיה, הפועלות בכל רחבי הארץ בניהול הפדגוגי של הפקולטה לחינוך מוסיקלי ובשיתוף עם עיריות, עם הפיקוח על החינוך המוסיקלי במשרד החינוך ועם קבוצות אחרות שמטרתן קידום החינוך המוסיקלי בישראל.

מטרת התכניות השונות ליצור יחסים ארוכי טווח בין תלמידים צעירים ומוסיקה קלסית, תוך הכנתם לחוויה של השתתפות בקונצרט חי. תהליך הלמידה לאורך כל השנה מגיע לשיא בקונצרט החי, ובכך הופך אותו לתהליך מתמשך ומשמעותי.

 

 

 

 

מכללת לוינסקי לחינוך

רח' שושנה פרסיץ 15, קריית החינוך, תל אביב

טלפון: 03-6901690, 03-6902444