למי מתאימה התוכנית

התוכנית מתאימה למוזיקאים בעלי ידע בנגינה על כלי אחד לפחות, וידע מוזיקלי תיאורטי: קריאת תווים, סגנונות, היפוכים וכדומה. התוכנית מיועדת למוזיקאים המעוניינים לשלב את אהבתם למוזיקה עם עשיה חינוכית משמעותית ולהוביל בדרך זו את הדור הבא.
בעלי נתוני סף גבוהים? אולי אתם מתאימים לאחת מתוכניות המצוינות שלנו.

על התוכנית

התוכנית לתואר ראשון בחינוך מוזיקלי היא היחידה בישראל המכשירה מורים למוזיקה במתכונת רב-גילית (גן-ו' או א'-י"ב).

אנו עומדים בסטנדרטים גבוהים של עשייה חינוכית ומוזיקלית, וכל בוגרינו משתלבים בצורה נאותה בתחום החינוך המוזיקלי לאחר סיום לימודיהם.

תחום ההכשרה כולל מגוון רחב של תחומי עשייה – אמנותית, חינוכית, דיסציפלינרית ואקדמית. במהלך שנות התוכנית, הסטודנטים לתואר ראשון בחינוך מוזיקלי רוכשים כלים במגוון התחומים הללו, ולומדים כיצד ליישמם הלכה למעשה בשטח.

ייחודה של התוכנית ללימודי תואר ראשון בחינוך מוזיקלי

מורה איכותי למוזיקה חייב להיות בראש ובראשונה מוזיקאי מצוין. על כן, הסטודנטים משתתפים באשכול רחב היקף של מקצועות המיומנויות המוזיקליות. קורסי המיומנויות: נגינה באנסמבלים, פיתוח קול, לימודי כלי פרטניים, פיתוח שמיעה ותיאוריה המקדמים את מיומנויות הנגינה והשירה, וכן יכולת הקריאה, הכתיבה וההבנה של שפת המוזיקה.

הסטודנטים נחשפים לגישות המרכזיות בתחום החינוך המוזיקלי: שיטות דלקרוז, אורף וקודאי, ושיטות נוספות ועדכניות. כל אלה מושתתים על עקרונות ההוראה של ענפי התוכן השונים – אוריינות מוזיקלית, ספרות המוזיקה, שירה, נגינה, פיתוח השמיעה, האזנה מודרכת ועוד. הקורסים מעניקים לסטודנט כלים להתמודדות עם דרכים לתכנונם ולביצועם של שיעורי מוזיקה בכל קשת הגילים במערכת החינוך.

התנסות בהוראה

הלימודים משלבים התנסות בהוראה המאפשרת לסטודנטים לשלב את הידע בתחום המוזיקה והידע הדידקטי הנלווה; הסטודנטים מעורבים בתהליכי הוראה-למידה מוזיקלית בגן, בבית הספר היסודי, במגמות למוזיקה בבתי-הספר התיכוניים, בקונסרבטוריונים ובמתנ"סים, במגוון פעילויות חינוכיות בכיתות ובקבוצות למידה.

תוכניות משותפות עם בית ספר "רימון"

 • תלמידי בית הספר "רימון" יוכלו ללמוד החל מהשנה השנייה ללימודיהם בבית הספר "רימון" לימודים אקדמיים לקראת תואר ראשון בחינוך מוזיקלי ותעודת הוראה במוזיקה במכללת לוינסקי לחינוך במקביל ללימודיהם בבית הספר "רימון".
  הלימודים לקראת תואר ראשון בחינוך מוזיקלי ותעודת הוראה במוזיקה יארכו שנתיים וחצי במקום ארבע שנים. ימי הלימוד בתוכנית לתלמידי "רימון" המשלבים לימודים אקדמיים:
  בשנה א: הסטודנטים לומדים בבית הספר "רימון" בלבד.
  בשנה ב: במקביל להמשך הלימודים בבית הספר "רימון", הסטודנטים לומדים במכללה בסמסטר ב בימי שישי בלבד.
  בשנה ג: הסטודנטים לומדים שלושה ימים במכללה (כולל התנסות בהוראה), ויום לימודים אחד בלבד בבית הספר "רימון".
  בשנה ד: הסטודנטים לומדים שלושה ימים במכללת לוינסקי לחינוך (כולל התנסות בהוראה(.לפרטים על דרישות הקבלה למסלול זה בבית הספר "רימון" ראו כאן.
  ניתן ליצור קשר עם מיטשל רוזן, מתאם התוכנית, לשם קבלת פרטים נוספים:  mitchrsn5@gmail.com
 • בוגרי בית הספר "רימון" או תלמידי "רימון" בעבר שלמדו 88 נ"ז יוכלו להצטרף לתוכנית מואצת (חד-פעמית) בשנת תש"ף (אוקטובר 2019) לקראת תואר ראשון בחינוך מוזיקלי ותעודת הוראה במוזיקה במכללת לוינסקי לחינוך.
  התוכנית תימשך שנתיים אקדמיות במקום ארבע שנים.ימי הלימוד בתוכנית לתלמידי "רימון" המשלבים לימודים אקדמיים:
  בשנה א: הסטודנטים לומדים שלושה ימים במכללה (כולל התנסות בהוראה)
  בשנה ב: הסטודנטים לומדים שלושה ימים במכללה (כולל התנסות בהוראה).לפרטים על דרישות הקבלה למסלול זה יש ליצור קשר עם מרכז ייעוץ והרשמה בטל' 03-6901690 בשלוחה 1 1 או בדוא"לinfo@levinsky.ac.il

למה ללמוד במכללת לוינסקי לחינוך?

 • ייחודי התוכנית לתואר ראשון בחינוך מוזיקלי מאפשרת הסמכה דו גילי לכיתות גן – ו' או א' –י"ב.
 • התנסות מעשית משמעותית: הסטודנטים משתלבים בצוות המסגרת החינוכית ועובדים באופן פרטני, קבוצתי ובמליאה מתחילת ההתנסות. הסטודנטים עדים לתהליכי התפתחות יפים המתרחשים בזמן קצר ובזכותם.
 • הצטיינות: על פי נתוני הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) שיעור ההשתלבות בהוראה של בוגרי מכללת לוינסקי לחינוך הוא הגבוה ביותר מכל בוגרי המכללות האחרות לחינוך בישראל.
 • ניסיון – הבוגרים של מכללת לוינסקי לחינוך נחשבים לאיכותיים מאוד במערכת החינוך. במהלך השנים הכשירה המכללה עשרות אלפי מורים ומחנכים, יותר מכל מוסד אחר בישראל.
 • התקדמותמכללת לוינסקי לחינוך היא בית לפיתוח מקצועי לאורך כל שלבי ההתפתחות המקצועית החל מלימודים לתואר ראשון, סטאז', דרגות קידום, קורסים מקצועיים ותואר שני.
 • למידה חדשנית – הלימודים משלבים למידה מתקדמת באמצעות עזרים טכנולוגיים.

חדש! מרכז סימולציה המאפשר לסטודנטים לתרגל תרחישים אמתיים ועל ידי כך להגיע מוכנים יותר לשטח.

עיקרי התוכנית

סגל

ראש התכנית

ד"ר דן שגיב

מזכירות סטודנטים:
03-6902499
טלפון למתעניינים:
03-6901690

 • תנאי קבלה
 • ימי לימוד במכללה

  ימי לימוד במכללה

  שנה א'-ג' – בימים ראשון, שני, רביעי, חמישי  

  שנה ד' – ביום רביעי

  בנוסף, לימודי אנגלית לרמת פטור ולימודי עברית יילמדו בהתאם לרמת הסטודנט

  *יתכנו שינויים בימי הלימודים

 • מועדי תחילת לימודים

  מועדי תחילת לימודים

  אוקטובר, סמסטר אביב

 • משך הלימודים

  משך הלימודים

  ארבע שנים. בשנה הרביעית ישולב סטאז' בהוראה.

 • שכר לימוד

  שכר לימוד

  100% שכר לימוד אוניברסיטאי לכל שנת לימודים.

  שכר לימוד במכללת לוינסקי לחינוך

<<אוקטובר 2019>>
אבגדהוז
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

מומלץ להקדים להירשם, מספר המקומות מוגבל.

פתיחת התוכנית מותנית במספר מינימום נרשמים.