למי מתאימה התוכנית

התוכנית מתאימה למוזיקאים בעלי ידע בנגינה על כלי אחד לפחות, וידע מוזיקלי תיאורטי: קריאת תווים, סגנונות, היפוכים וכדומה. התוכנית מיועדת למוזיקאים המעוניינים לשלב את אהבתם למוזיקה עם עשיה חינוכית משמעותית ולהוביל בדרך זו את הדור הבא.
בעלי נתוני סף גבוהים? אולי אתם מתאימים לאחת מתוכניות המצוינות שלנו.

 

 

על התוכנית

התוכנית לתואר ראשון בחינוך מוזיקלי היא היחידה בישראל המכשירה מורים למוזיקה במתכונת רב-גילית (גן-ו' או א'-י"ב).

אנו עומדים בסטנדרטים גבוהים של עשייה חינוכית ומוזיקלית, וכל בוגרינו משתלבים בצורה נאותה בתחום החינוך המוזיקלי לאחר סיום לימודיהם.

תחום ההכשרה כולל מגוון רחב של תחומי עשייה – אמנותית, חינוכית, דיסציפלינרית ואקדמית. במהלך שנות התוכנית, הסטודנטים לתואר ראשון בחינוך מוזיקלי רוכשים כלים במגוון התחומים הללו, ולומדים כיצד ליישמם הלכה למעשה בשטח.

 

התנסות בהוראה

הלימודים משלבים התנסות בהוראה המאפשרת לסטודנטים לשלב את הידע בתחום המוזיקה והידע הדידקטי הנלווה; הסטודנטים מעורבים בתהליכי הוראה-למידה מוזיקלית בגן, בבית הספר היסודי, במגמות למוזיקה בבתי-הספר התיכוניים, בקונסרבטוריונים ובמתנ"סים, במגוון פעילויות חינוכיות בכיתות ובקבוצות למידה.

 

ייחודה של התוכנית ללימודי תואר ראשון בחינוך מוזיקלי

מורה איכותי למוזיקה חייב להיות בראש ובראשונה מוזיקאי מצוין. על כן, הסטודנטים משתתפים באשכול רחב היקף של מקצועות המיומנויות המוזיקליות. קורסי המיומנויות: נגינה באנסמבלים, פיתוח קול, לימודי כלי פרטניים, פיתוח שמיעה ותיאוריה המקדמים את מיומנויות הנגינה והשירה, וכן יכולת הקריאה, הכתיבה וההבנה של שפת המוזיקה.

הסטודנטים נחשפים לגישות המרכזיות בתחום החינוך המוזיקלי: שיטות דלקרוז, אורף וקודאי, ושיטות נוספות ועדכניות. כל אלה מושתתים על עקרונות ההוראה של ענפי התוכן השונים – אוריינות מוזיקלית, ספרות המוזיקה, שירה, נגינה, פיתוח השמיעה, האזנה מודרכת ועוד. הקורסים מעניקים לסטודנט כלים להתמודדות עם דרכים לתכנונם ולביצועם של שיעורי מוזיקה בכל קשת הגילים במערכת החינוך.

 

מסלולי לימוד נוספים:

 

 

 

 

עיקרי התוכנית

סגל

ראש התכנית

ד"ר טל וייס

מזכירות סטודנטים:
03-6902499
טלפון למתעניינים:
03-6901690

<<נובמבר 2021>>
אבגדהוז
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4