למי מתאימה התוכנית

התוכנית מתאימה למי שניחנו ברגישות, בסבלנות וביצירתיות הנדרשים לעבודה עם אוכלוסיות שונות של ילדים בגיל הרך ויכולת טובה לתקשר ולעבוד בצוות רב-מקצועי.

מסלול לימודי תואר ראשון בחינוך לגיל הרך בחינוך הרגיל ובחינוך המיוחד מיועד למעוניינים בהכשרה כגננים וכאנשי חינוך לילדים עם צרכים מיוחדים במסגרות גן רגילות ובגנים המיועדים לילדים עם לקויות מורכבות כגון מוגבלות שכלית התפתחותית, מוגבלות חושית (עיוורון, לקות שמיעה), מוגבלות מוטורית, לקויות שפה או תקשורת המאפיינות ילדים על הספקטרום האוטיסטי.
בעלי נתוני סף גבוהים? אולי אתם מתאימים לאחת מתוכניות המצוינות שלנו.

על התוכנית

במהלך לימודיהם הסטודנטים בתוכנית לתואר ראשון בחינוך לגיל הרך בחינוך הרגיל ובחינוך המיוחד מגבשים תשתית ידע רחבה בתחום החינוך המיוחד בכלל ובגיל הרך בפרט. במהלך התקופה הסטודנטים מתנסים בהוראה במסגרות של החינוך הרגיל ובמסגרות גנים של החינוך המיוחד. בימי ההתנסות הסטודנטים צוברים ניסיון בהוראה ומתמקצעים בבניית תוכנית עבודה אישית לילדים עם צרכים מיוחדים בגנים רגילים ובגנים של החינוך המיוחד. בהמשך הלימודים רוכשים הסטודנטים כלים להוראה מותאמת התפתחותית לגיל הילדים.

התמקדות סיפור ואגדה בתוכנית חינוך לגיל הרך

 עולמם של סיפורים, שירים ואגדות, טבועים במרכז ההוויה של גן הילדים. הבוחרים בהתמקדות זו ילמדו על עולמות קסומים אלה מתוך טקסטים ספרותיים ומקראיים עשירים ומלאי חוויות. בסיפורים הללו יילמדו ערכים, מנהגים, מסורות, עיסוק בחלומות והגשמתם.

הלמידה בהתמקדות זו תחשוף בפניכם עולם שלם של דימויים, של פרשנות עשירה, של אוצרות חשיבה ורגש בנתיבי הצמיחה וההתפתחות של הילדים. הלמידה תאפשר חיבורים משמעותיים ולא-שגרתיים בין תחומי דעת, כמו מסעם של הכוכבים והשמיים בהקשר ללוח השנה ולחגים, כמו ערכי החגים בדתות מגוונות ועוד.

 

התמקדות חלל ודמיון (בשיתוף עמותת SpaceIL) בתוכנית חינוך לגיל הרך logo Space IL

אומנות, יצירה והבעה הם נושאים מהותיים בגן הילדים ובאמצעותם הילדים לומדים באופן מעמיק על היקום, על גוף האדם ועל הסביבה שאנו חיים בה.

בהתמקדות חלל ודמיון נלמד לגעת בציפור נפשם של הילדים בגן באמצעות אומנות ויצירה. נתבונן מקרוב על דרכי הלמידה של הילדים כשהם חוקרים את היקום, את כדור הארץ ואת החלל וחשים מקרוב בכוחם של סקרנות, דמיון ויצירה, פלאי גוף האדם ואוריינות הסביבה להניע למידה משמעותית בקרב ילדים צעירים.

ללימודים בהתמקדות זו תהיה שותפה עמותת SpaceIL, שהביאה את "בראשית", החללית הישראלית הראשונה, לירח. בזכות שיתוף זה, הסטודנטים שיבחרו בהתמקדות זו  ילמדו על ערכה של הסקרנות הטבעית בגיל הרך, של עבודת צוות ושל התמודדות עם הצלחות ועם כישלונות. המפגש של הסטודנטים עם סיפורי צמיחה מהתמודדות עם אתגרים, ילמדו אותם על כוחה של התמדה גם כשהדרך איננה קלה, בדיוק כשם שהתגלגל הרעיון של החללית בראשית. רעיון זה החל במפגש של שלושה מהנדסים צעירים, שחלמו לפתח חללית שתגיע לירח ולאחר מסע ארוך מימשו את חלומם. "בראשית" הפכה מרעיון למציאות וסיפורה הפך לסיפור של ניצחון הרוח וזכה להכרה בינלאומית.

אנו במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס לוינסקי) מאמינים שזרעים קטנים כאלה של דמיון, של סקרנות ושל רצון עז להצליח נטמנים בילדים בעודם רכים, וניתנים להתפתחות ולצמיחה בגן הילדים. בתוכנית הלימודים לגיל הרך בהתמקדות חלל ודמיון ייערכו מיזוגים מיוחדים בין שני תחומי דעת – מדעים ואומנות. הלמידה בהתמקדות זו תיסוב סביב נושאים מיוחדים ומסקרנים שבאים לידי ביטוי בחיבור שבין אומנות למדעים ולגן הילדים. כך למשל, יילַמדו תהליכים וניסויים בפיזיקה של היומיום באמצעות אומנות, ציור ופיסול, כמו גם עיצוב גן הילדים בצורה מותאמת לעקרונות היסוד של השילוב בין תחומי הדעת אומנות ומדעים.

הסטודנטים שיבחרו בהתמקדות זו ייחשפו לתכנים ולפעילויות חינוכיות של עמותת SpaceIL.

למה במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס לוינסקי)?

  • ייחודי! IPAD ככלי הוראה בקורסים ובהתנסות המעשית.
    אנו מקפידים על דרכי הוראה חדשניות ונעזרים באייפדים ובאמצעים נוספים של טכנולוגיה עדכנית.
  • הסמכה – תעודת הוראה בגיל הרך בחינוך המיוחד ובחינוך הרגיל (לידה-6)
  • ערכים – בתוכנית לתואר ראשון בחינוך לגיל הרך בחינוך הרגיל ובחינוך המיוחד מציבים במרכז את האדם על מגוון יכולותיו וקשייו כמו גם על ההקשרים המשפחתיים, החברתיים והתרבותיים הייחודים לו. אנו דוגלים בתפיסת עולם הומניסטית, המתייחסת לפרופיל הייחודי של כל תלמיד. הסטודנטים בתוכנית לומדים לפרוט את תחום החינוך המיוחד לגישה מכילה ומקבלת.
  • הכשרה – הסטודנטים בתוכנית מתנסים בהוראה במסגרות חינוכיות, מתוך ההנחה שניסיון בשטח בונה ביטחון וידע המוטמעים בסטודנטים בצורה המיטבית.
  • מוניטין – מרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס לוינסקי) הוא המכללה המובילה בארץ ללימודי תואר ראשון בחינוך ולרכישת תעודת הוראה. הבוגרים שלנו נקלטים באופן מיידי במסגרות חינוכיות.
  • ניסיון – אנחנו יודעים להפוך סטודנטים מתחילים למורים בקיאים, מוערכים ומתפתחים. במהלך השנים הכשירה המכללה עשרות אלפי מורים ומחנכים, יותר מכל מוסד אחר בישראל.
  • התקדמות – מרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס לוינסקי) הוא בית לימודי המלווה את המורים לאורך כל חייהם המקצועיים. ניתן ומומלץ לחזור ולהשתלם במכללה במגוון התוכניות לתואר שני ובמסגרות ההתמחות השונות בבית הספר תעודה ופיתוח מקצועי.

צילום מכללה

תואר ראשון בחינוך .B.Ed

pix

צילום מכללה

תואר שני בחינוך .M.Ed

pix

צילום מכללה

תואר שני – חינוך לשוני בחברה רב-תרבותית

pix

צילום מכללה

תואר ראשון בחינוך מיוחד

pix

צילום מכללה

תואר ראשון בחינוך לגיל הרך בחינוך המיוחד והרגיל

pix

צילום מכללה

תואר ראשון בחינוך מיוחד ורגיל לבית הספר היסודי

pix

עיקרי התוכנית

ראש התוכנית

ד"ר מירב צהר רוזן

ראש התוכנית

ד"ר אורלי הבל

מזכירות סטודנטים:
03-6902499
טלפון למתעניינים:
03-6901690

<< מרץ 2023 >>
אבגדהוז
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1