למי מתאימה התוכנית

תוכנית לימודי תואר שני מוסמך בהוראה M.Teach מיועדת לאקדמאים המעוניינים להשתלב בתחום החינוך ולהוביל בו. בוגרי התוכנית זכאים לתואר שני, לרישיון הוראה ולתעודת הוראה עם התמחות באחד מתחומי הליבה המבוקשים לבתי ספר על-יסודיים: מתמטיקה/אנגלית/לשון/מקרא/ביולוגיה/ספרות/מוזיקה.

התוכנית מכשירה אנשי חינוך הבקיאים בשיטות הוראה חדשניות ויודעים להוביל כיתה מעורבת ומתקדמת במסגרת החינוך העל-יסודי.

לפרטים על המערך המסייע או על מלגות מטעם משרד החינוך לשנת תש"ף לחץ כאן 

*המערך המסייע וההלוואה המותנית מוענקים על ידי משרד החינוך ולא על ידי מכללת לוינסקי לחינוך. אין לראות בפרסום זה הבטחה או התחייבות מטעם צד כלשהו, כי הסטודנט יימצא זכאי לקבלתם. כמו כן, אין התחייבות על מועד קבלת המערך המסייע או ההלוואה המותנית לזכאים.

על תוכנית לימודי תואר שני מוסמך בהוראה M.Teach

הקורסים השונים מעמיקים את הידע התיאורטי והיישומי במגוון תחומים שלהם זיקה ישירה למלאכת ההוראה: העמקה באידיאולוגיות ובאקטיביזם חברתי הרלוונטיים למורה, הבנת מאפיינים פסיכולוגיים וסוציולוגיים של גיל ההתבגרות, התעכבות על למידה והוראה בהקשר חברתי ותרבותי, זיהוי ומיפוי צרכים ייחודיים של לומדים, היכרות עם האידאולוגיה והמאפיינים של מערכת החינוך בישראל, העמקה בתיאוריות ובדרכי יישום של הערכת לימודים, שכלול תכנון לימודים ופרקטיקות של הוראה המחוללות למידה משמעותית, הטמעת דרכי מחקר ועוד. הלימודים כוללים סטאז'.

השלמות דיסציפלינריות:

בעלי תואר ראשון מתחום המרוחק מתחום ההתמחות הנבחרת בלימודי התואר השני, יידרשו להשלמות בהיקף של עד26  ש"ש. לימודים אלה יתקיימו במסגרת שנת השלמות הקודמת ללימודי התואר השני.
לתשומת ליבך, לימודי ההשלמה הם חלק מלימודי התואר השני ואינם נחשבים לצורכי גמול.

בעלי תואר ראשון מתחום הקרוב לתחום ההתמחות הנבחרת בלימודי התואר השני, יידרשו להשלמות בהיקף של עד 8 ש"ש, ויחלו את לימודי התואר השני (ללא שנת השלמה קודמת).

התמחות בהוראה (סטאז'):
בשנה השנייה ללימודים הסטודנט יוכל לשלב שנת התמחות בהוראה (סטאז'). רישיון הוראה ממשרד החינוך יתאפשר לסטודנטים שייקחו חלק בסדנת סטאז' בשנה השנייה ללימודים ובתנאי שהחלו לעבוד בהוראה.

הבחירה במכללת לוינסקי לחינוך

  • מוניטין – מכללת לוינסקי לחינוך היא המכללה המובילה בארץ ללימודי חינוך והוראה. הבוגרים שלנו נקלטים באופן מיידי במסגרות חינוכיות, תודות למוניטין האיכותי שהשגנו בעבודה מעמיקה ואיכותית.
  • יחס אישי – סגל ההוראה בלימודי תואר שני מוסמך בהוראה Teach הוא חם, מעורב ואישי. אנחנו יודעים לקלוט אקדמאים מתחומי עיסוק שונים, להנחיל להם את החיבור לעשייה ולצייד אותם בכלים שיאפשרו להם להיות מורים משמעותיים ומסופקים. הבוגרים שלנו מעידים על אווירה תומכת ועל ליווי מקצועי ואישי, שמחדדים אצלם את המסירות והתשוקה לתחום החינוך.
  • ידע עדכני – אנו קשובים להתפתחויות המחקריות בתחום החינוך ומכשירים את הלומדים בשיטות ובתיאוריות העדכניות ביותר, במטרה להכשיר בוגרים מובילים ומשמעותיים.
  • מעורבות – הדרך שלנו במכללת לוינסקי לחינוך, מתבססת על מעורבות גבוהה בקהילה, על נכסי תרבות ועל ערכים יהודיים ואוניברסליים. בתוכנית לימודי תואר שני מוסמך בהוראה Teach אנו שואפים להכשיר אנשי חינוך דעתניים ומעורבים בקהילה, שיהיו למנהיגים ביקורתיים ויצירתיים בחינוך ולמובילים בחברה.

 

מערך מסייע*

אוכלוסיית היעדגובה ההלוואהמס' הלוואות מקסימליהיקף העסקה מינימאליהתחייבות למענק מותנה

M.Teach

תואר שני+תעודת הוראה

14,000 ₪2

מחייבת עבודה בהיקף 2/3 משרה

במשך שנתיים כנגד כל הלוואה

הלוואה צמודת מדד+3% ריבית, עד 40 תשלומים

 

הלוואות מותנות* בתכניות ה- M.Teach (לימודי תואר שני משולב תעודת הוראה)

הזכאות להלוואה המותנית המועדפת היא לסטודנטים העומדים במלוא תנאי הקבלה ובכלל זה מבחן יע"ל ומבחן כניסה בשפה הערבית, המתכשרים להוראה במקצוע מועדף מהרשימה שלהלן: מתמטיקה, מדעי המחשב, מדעים, לימודי הסביבה, אנגלית, לשון עברית, גיאוגרפיה, למגזר הממלכתי הכללי בלבד: מקרא/תנ"ך, מחשבת ישראל ותרבות ישראל, תושב"ע. עדיפות לקבלת הלוואה מותנת מועדפת תיניתן לבעלי תואר אקדמי במקצועות המפורטים בסעיף זה.

זכאים:

  • סטודנטים שהיקף הלימודים שלהם הוא 15 ש"ש ומעלה לשנה.
  • סטודנטים הלומדים לימודי השלמה, כתנאי לקבלתם לתכנית, אינם זכאים למערך המסייע, עד להשלמת חובותיהם, וקבלתם לתכנית התואר השני
  • מספר ההלוואות המותנות לתוכנית מותנה במסגרת התקציב בתקנה.

מלגת* אקדמיה – כיתה
מיועדת לסטודנטים בעלי תואר אקדמי המתכשרים להוראה בתכנית M.Teach, בשנה הראשונה ללימודיהם, ובתנאי שעמדו בתנאי הקבלה והתוכנית הלימודים בתכנית ה- M.Teach..

המלגות לסטודנטים הזכאים שייקחו חלק בתכנית יהיו בגובה 4,000 ₪ לשנה לסטודנט ועוד 1,000 ₪ עבור נסיעות למקום ההתנסות לשנת לימודים. המלגות יינתנו רק בתקופת הפיילוט, שכן לאחר מכן ההתנסות המורחבת תהייה חלק אינטגראלי של תכנית ההכשרה להוראה.

 

לפרטים על המערך המסייע או על מלגות מטעם משרד החינוך לחץ כאן 

*המערך המסייע, מלגת אקדמיה-כיתה וההלוואה המותנית מוענקים על ידי משרד החינוך ולא על ידי מכללת לוינסקי לחינוך. אין לראות בפרסום זה הבטחה או התחייבות מטעם צד כלשהוכי הסטודנט יימצא זכאי לקבלתםכמו כן, אין התחייבות על מועד קבלת המערך המסייע או ההלוואה המותנית לזכאים.

עיקרי התוכנית

ראש התכנית

ד"ר נורית חמו

מזכירות סטודנטים

מרכז ייעוץ והרשמה

<<יוני 2019>>
אבגדהוז
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

מומלץ להקדים להירשם, מספר המקומות מוגבל.

פתיחת התוכנית מותנית במספר מינימום נרשמים.