לימודי חינוך לגיל הרך – למי מתאימה התוכנית?

התוכנית ללימודי תואר ראשון בחינוך לגיל הרך מתאימה למי שמעוניינים בתואר אקדמי באחד התחומים המרגשים והמשמעותיים ביותר בתחום החינוך, הוראה לגיל הרך. התוכנית נועדה למי שבוחרים בעשייה יצירתית ובעלת ערך בקרב ילדים בגיל לידה עד שש, הנמצאים בשלב קריטי בתהליך התפתחותם. עבודת המחנכים בגיל הרך מאפשרת לכל העוסקים בה הזדמנות להיות דמויות משפיעות, מעצבות ומכוננות בחייהם של הילדים.
בעלי נתוני סף גבוהים? אולי אתם מתאימים לאחת מתוכניות המצוינות שלנו.

על התוכנית

תוכנית הלימודים במסלול לתואר ראשון בחינוך לגיל הרך מתמקדת בטיפוח רעיון "מאה השפות של הילדים" לפי הגישה החינוכית של רג'יו אמיליה. בגישה זו תוכנית הלימודים הנרקמת בגן הילדים בנויה על בסיס הקשבה ועשייה מעומק התעניינותם וסקרנותם של ילדים בגיל זה.
תוכנית הלימודים בגיל הרך כוללת קורסים ופעילויות שבאמצעותם לומדים הסטודנטים להתמודד הלכה למעשה עם ילדים שיש להם צרכים מיוחדים בגן הילדים.
תוכנית לימודי חינוך בגיל הרך מכוונת לפתח גננת יוזמת, הומניסטית, מנהיגה ופורצת דרך, המעמידה במרכז את טובת האדם וכבודו ואת טובת הילד, צרכיו ויכולותיו.
התוכנית מכשירה את הגננת לפיתוח מענה לַשוֹנוּת הקיימת בין ילדים בגיל הרך ולשילוב של ילדים עם צרכים מיוחדים במסגרת הכיתה/הגן.
בוגרי המכללה בתוכנית לגיל הרך משמשים גנן או גננת אם, האחראים על ניהול צוות הגן והמתרחש בו. הלימודים בתוכנית במכללת לוינסקי לחינוך מקנים לבוגריה ידע וכלים בתחומי ניהול צוותים וניהול מסגרת חינוכית המלווים בבקיאות במדיניות חינוך בגיל הרך.
הסטודנטים בתוכנית לגיל הרך לומדים את תחום ההוראה דרך שיטות פדגוגיות עדכניות וחדשניות המותאמות למאה ה-21, למשל, ספרים דיגיטליים ופיתוח אפליקציות למידה ייחודיות לגיל הגן, שנלמדות במרחבי הלמידה החדשניים במכללה (FLS).
נוסף על כך, במכללה אנו רואים חשיבות רבה בהכשרת בוגרים המסוגלים ללמד תהליכי פיתוח שפתי אצל ילדים במטרה לבטא את עצמם, את צורכיהם ואת תחושותיהם. לפיכך, מושם דגש רב על פיתוח כישורים שפתיים המוביל לשיח בין הילדים עצמם ובינם לבין מבוגרים, שדרכו הילדים נחשפים למשמעות השיתוף ולומדים על דעות ורעיונות חדשים.

לבחירתכם, אחת משתי התמקדויות ייחודיות. כל התמקדות היא עולם ומלואו של תכנים מעשירים בעבודתה של הגננת. הלמידה בכל התמקדות נותנת ביטוי להיבט הרב-תחומי (למידה של תחומים רבים בתמיכה של הגננת: ספרות, אותיות, חגים, יצירה, שירה ועוד) המאפיין את גן הילדים.

בתום ההכשרה, הגננת תוכל לשלב בין כל תחומי הדעת הללו. הידע של הגננת יועשר בשילובים מעניינים וייחודיים של תחומי דעת, שיובילו את הגננת ללמוד על עולמות מסקרנים, דוגמת חלום, דמיון, יצירה ורוחניות לצד חינוך וניהול איכותיים של גן הילדים.

התמקדות סיפור ואגדה בתוכנית חינוך לגיל הרך

 עולמם של סיפורים, שירים ואגדות, טבועים במרכז ההוויה של גן הילדים. הבוחרים בהתמקדות זו ילמדו על עולמות קסומים אלה מתוך טקסטים ספרותיים ומקראיים עשירים ומלאי חוויות. בסיפורים הללו יילמדו ערכים, מנהגים, מסורות, עיסוק בחלומות והגשמתם.

הלמידה בהתמקדות זו תחשוף בפניכם עולם שלם של דימויים, של פרשנות עשירה, של אוצרות חשיבה ורגש בנתיבי הצמיחה וההתפתחות של הילדים. הלמידה תאפשר חיבורים משמעותיים ולא-שגרתיים בין תחומי דעת, כמו מסעם של הכוכבים והשמיים בהקשר ללוח השנה ולחגים, כמו ערכי החגים בדתות מגוונות ועוד.

 

התמקדות חלל ודמיון (בשיתוף עמותת SpaceIL) בתוכנית חינוך לגיל הרך logo Space IL

אומנות, יצירה והבעה הם נושאים מהותיים בגן הילדים ובאמצעותם הילדים לומדים באופן מעמיק על היקום, על גוף האדם ועל הסביבה שאנו חיים בה.

בהתמקדות חלל ודמיון נלמד לגעת בציפור נפשם של הילדים בגן באמצעות אומנות ויצירה. נתבונן מקרוב על דרכי הלמידה של הילדים כשהם חוקרים את היקום, את כדור הארץ ואת החלל וחשים מקרוב בכוחם של סקרנות, דמיון ויצירה, פלאי גוף האדם ואוריינות הסביבה להניע למידה משמעותית בקרב ילדים צעירים.

ללימודים בהתמקדות זו תהיה שותפה עמותת SpaceIL, שהביאה את "בראשית", החללית הישראלית הראשונה, לירח. בזכות שיתוף זה, הסטודנטים שיבחרו בהתמקדות זו  ילמדו על ערכה של הסקרנות הטבעית בגיל הרך, של עבודת צוות ושל התמודדות עם הצלחות ועם כישלונות. המפגש של הסטודנטים עם סיפורי צמיחה מהתמודדות עם אתגרים, ילמדו אותם על כוחה של התמדה גם כשהדרך איננה קלה, בדיוק כשם שהתגלגל הרעיון של החללית בראשית. רעיון זה החל במפגש של שלושה מהנדסים צעירים, שחלמו לפתח חללית שתגיע לירח ולאחר מסע ארוך מימשו את חלומם. "בראשית" הפכה מרעיון למציאות וסיפורה הפך לסיפור של ניצחון הרוח וזכה להכרה בינלאומית.

אנו במכללת לוינסקי לחינוך מאמינים שזרעים קטנים כאלה של דמיון, של סקרנות ושל רצון עז להצליח נטמנים בילדים בעודם רכים, וניתנים להתפתחות ולצמיחה בגן הילדים. בתוכנית הלימודים לגיל הרך בהתמקדות חלל ודמיון ייערכו מיזוגים מיוחדים בין שני תחומי דעת – מדעים ואומנות. הלמידה בהתמקדות זו תיסוב סביב נושאים מיוחדים ומסקרנים שבאים לידי ביטוי בחיבור שבין אומנות למדעים ולגן הילדים. כך למשל, יילַמדו תהליכים וניסויים בפיזיקה של היומיום באמצעות אומנות, ציור ופיסול, כמו גם עיצוב גן הילדים בצורה מותאמת לעקרונות היסוד של השילוב בין תחומי הדעת אומנות ומדעים.

הסטודנטים שיבחרו בהתמקדות זו ייחשפו לתכנים ולפעילויות חינוכיות של עמותת SpaceIL.

 

למה לבחור במכללת לוינסקי לחינוך?

 • ייחודי לתואר ראשון בחינוך לגיל הרך במכללת לוינסקי לחינוך – התוכנית שמה דגש על תחום התפתחות הילד.
 • התנסות מעשית משמעותית – הסטודנטים משתלבים בצוות הגן ועובדים באופן פרטני, קבוצתי ובמליאה מתחילת ההתנסות בגן. הסטודנטים עדים לתהליכי התפתחות יפים המתרחשים בזמן קצר ובזכותם.
 • סיורים – תוכנית סיורים מודרכים במעונות יום ייחודיים שבאמצעותה הסטודנטים מתבוננים בתהליכי התפתחות הילדים מגיל לידה ועד גיל שמונה.
 • הצטיינות – על פי נתוני הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) שיעור ההשתלבות בהוראה של בוגרי מכללת לוינסקי לחינוך הוא הגבוה ביותר מכל בוגרי המכללות האחרות לחינוך בישראל.
 • ניסיון – הבוגרים של מכללת לוינסקי לחינוך נחשבים לאיכותיים מאוד במערכת החינוך. במהלך השנים הכשירה המכללה עשרות אלפי מורים ומחנכים, יותר מכל מוסד אחר בישראל.
 • התקדמות – מכללת לוינסקי לחינוך היא בית לפיתוח מקצועי לאורך כל שלבי ההתפתחות המקצועית החל מלימודים לתואר ראשון, סטאז', דרגות קידום, קורסים מקצועיים ותואר שני.
 • למידה חדשנית – הלימודים משלבים למידה מתקדמת באמצעות עזרים טכנולוגיים.

חדש במכללת לוינסקי לחינוך בתל-אביב! מרכז סימולציה המאפשר לסטודנטים לתרגל תרחישים אמיתיים ועל ידי כך להגיע מוכנים יותר לשטח.

 • נוחות – המכללה ממוקמת בצפון תל אביב, סמוך לדרך נמיר וליד חוף הצוק בתל אביב. הגישה נוחה מאוד בתחבורה הציבורית, ולמגיעים ברכב פרטי יש חנייה בשפע ובחינם.

קמפוס מכללת לוינסקי לחינוך באילת

תוכנית הלימודים בקמפוס אילת לבני גיל לידה – 6 ולכיתות א-ב בהתמחות הוראה כוללת

תוכנית הלימודים מיועדת להסמכת גננות בתוספת תעודת הוראה לכיתות א-ב. בחירה בתוכנית לימודים זו מאפשרת השתלבות בעבודה במעונות, בגנונים ובגני טרום-חובה וכן בכיתות א-ב ובחטיבות הצעירות המשלבות גן וכיתה א.

תוכנית הלימודים בקמפוס מכללת לוינסקי לחינוך באילת זהה לתוכנית הלימודים בקמפוס תל-אביב, המרצים בקמפוס אילת הם המרצים שמלמדים גם בקמפוס תל-אביב.

ללימודים בקמפוס אילת יתרונות רבים:

 • לימודים בשלושה ימים בשבוע
 • לימודים בקמפוס צעיר, דינמי, מטופח וחדשני
 • התנסות מעשית במסגרות החינוך החל מהשנה הראשונה
 • מלגות לתושבי אילת והפריפריה:
  • מלגת "שנת לימודים ראשונה" לתושבי אילת והפריפריה מטעם המרכז להכוונת חיילים משוחררים לפרטים >>
  • סטודנטים תושבי אילת רשאים לפנות לקבלת מלגה מטעם "קרן אילת", בהתאם לתנאי הקרן לפרטים >>

בוגרי התוכנית באילת יקבלו תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה בחינוך לגיל הרך (6-0), הוראה כוללת לכיתות א' ו-ב'

עיקרי התוכנית

ראש התוכנית

ד"ר פנינת טל

מזכירות סטודנטים:
03-6902499
טלפון למתעניינים:
03-6901690

<<ספטמבר 2020>>
אבגדהוז
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

מומלץ להקדים להירשם, מספר המקומות מוגבל.

פתיחת התוכנית מותנית במספר מינימום נרשמים.