למי מתאימה התוכנית

תוכנית תואר שני בחינוך מיוחד מתאימה לבעלי תעודת הוראה, עם ותק בהוראה של שלוש שנים לפחות, שהם בעלי תואר ראשון בציון ממוצע 85 ויותר, וניסיון בן שנה לפחות בהוראת תלמידים עם צרכים מיוחדים ומעוניינים להעמיק את ידיעותיהם בתחום החינוך המיוחד, לקבל הכשרה כמובילים בתחום או להתפתח בתחום המחקר.
התוכנית מתאימה לסטודנטים אמפטיים ורגישים המעוניינים לעבוד עם אנשים עם צרכים מיוחדים, לרכוש כלים לעבודה עימם ולהשתלב במסגרות החינוך השונות.

על תוכנית תואר שני בחינוך מיוחד – 19 ש"ש לתוכנית

הלימודים בתוכנית תואר שני בחינוך מיוחד מכוונים להכשרת מנהיגים חינוכיים המסוגלים לפתח דרכי התערבות לתלמידים עם צרכים מיוחדים, ולהוביל צוות רב-מקצועי.

הקורסים ממוקדים בהקניית ידע תיאורטי בחקר לקויות למידה, לקויות שפה, לקויות התפתחותיות ואוטיזם. כמו כן נתמקד בפיתוח דרכי מחקר וביישום הערכת למידה, בדגש על אנשים עם צרכים מיוחדים. נלמד על מעורבות ומנהיגות, על הנגשה והתאמות לימודיות, חברתיות וסביבתיות, על חידושים טכנולוגיים בחקר המוח, על התערבות לימודית ורגשית בחינוך המיוחד ועוד.

 

אפשרות לתעודת הסמכה באבחון דידקטי*

לסטודנטים ולבוגרי התוכנית לתואר שני בחינוך מיוחד תינתן אפשרות ללמוד לקראת תעודת הסמכה באבחון דידקטי.
בתום השנה השנייה ללימודי התואר השני בחינוך מיוחד יחלו לימודי הסמכה לאבחון דידקטי בעברית למשך שני סמסטרים: קיץ תש"פ וסמסטר א' תשפ"א, במשך יום אחד בשבוע.

נוסף לכך, הבוחרים להמשיך להסמכה זו יעשו 10 אבחונים במסגרת פרקטיקום בתוכנית.
הלימודים לתוכנית זו כרוכים בתוספת תשלום ויתקיימו בימי שלישי בשעות 18:00-8:00. בית ספר ללימודי תעודה ופיתוח מקצועי יהיה אחראי להוראת קורס ההמשך ולהנפקת תעודת ההסמכה לאבחון דידקטי בעברית.

פתיחת הקורס מותנית במספר מינימלי של נרשמים.
*כפוף לשינויים

למה לבחור במכללת לוינסקי לחינוך?

 

אנחנו מציעים:

  • יחס אישי: סגל ההוראה בתוכנית תואר שני בחינוך מיוחד הוא חם, מעורב ואישי ומקדם כל לומד עד למיצוי מלא של יכולותיו. הבוגרים שלנו מעידים על אווירה תומכת ועל ליווי מקצועי ואישי שמעמיקים את מסירותם ומחויבותם לתחום.
  • ידע עדכני: אנו קשובים להתפתחויות המחקריות בתחום החינוך המיוחד ומכשירים את הלומדים בשיטות ובתיאוריות העדכניות ביותר, ומתגאים בבוגרים מובילים, ידענים ומשפיעים.
  • ליווי מקצועי: מכללת לוינסקי לחינוך היא גוף גדול, עשיר בידע, במסלולי לימוד ובאנשי הוראה. אנחנו מלווים סטודנטים מלימודי התואר הראשון, דרך לימודי התואר השני והלאה. נשמח לשמש בית לאנשי חינוך המעוניינים בסביבה איכותית להכשרה והעשרה, שתלווה אותם לאורך חייהם המקצועיים.
  • מעורבות – הדרך שלנו במכללת לוינסקי לחינוך מתבססת על מעורבות גבוהה בקהילה, על נכסי תרבות ועל ערכים יהודיים ואוניברסליים. אנו שואפים להכשיר אנשי חינוך דעתניים ומעורבים בקהילה, שיהיו למנהיגים ביקורתיים ויצירתיים בחינוך ולמובילים בחברה.

 

לפרטים על המערך המסייע או על מלגות מטעם משרד החינוך לחץ כאן

 

*המערך המסייע וההלוואה המותנית מוענקים על ידי משרד החינוך ולא על ידי מכללת לוינסקי לחינוך. אין לראות בפרסום זה הבטחה או התחייבות מטעם צד כלשהו, כי הסטודנט יימצא זכאי לקבלתם. כמו כן, אין התחייבות על מועד קבלת המערך המסייע או ההלוואה המותנית לזכאים.

עיקרי התוכנית

צוות

ראש התוכנית

ד"ר רבקה הלל לביאן

מזכירות סטודנטים

טלפון למתעניינים