למי מתאימה תוכנית תואר שני בחינוך מוזיקלי?

התוכנית מיועדת למורים למוזיקה בחינוך הפורמלי והבלתי-פורמלי ובקונסרבטוריונים, המעוניינים להמשיך ולהתפתח בתחומם ולחולל בו שינוי.
התוכנית מציעה מסגרת אקדמית מאתגרת ותומכת להתפתחות מקצועית, עיונית ומעשית. אנו מקנים ללומדים כלים לפיתוח החזון המוזיקלי שלהם, ומעצימים אותם כמורים מובילים, כמתכנני תוכניות לימודים, כחוקרים ומנהיגים חינוכיים ומוזיקליים.

התוכנית מתאימה למעוניינים להשתלב בקהילה יוצרת ומגוונת של מוזיקאים הלומדים לתואר שני בחינוך מוזיקלי, לפתח סגנון אישי וכישורי שיתוף פעולה ועבודת צוות, למידת עמיתים ורכישת כלים חדשים בתחום ההוראה. למעוניינים באפיק המחקרי, יש אפשרות למסלול עם תזה*.

התמקדויות לבחירה במסלול ללא תזה

מסלולי לימוד נוספים

מחקר – למעוניינים באפיק המחקרי, יש אפשרות למסלול עם תזה.

על התוכנית

תוכנית לימודי תואר שני בחינוך המוזיקלי היא ייחודית ופורצת דרך במערכת החינוך הישראלית. במסגרתה סטודנטים מפתחים את מיומנויותיהם כמוזיקאים ומשכללים את כישורי הביצוע, הניצוח, האלתור וההלחנה בסביבת לימודים מתקדמת.

כמו כן, הסטודנטים מקבלים הכשרה מחקרית, וכמורים-חוקרים הם מתוודעים למודלים עדכניים בחינוך המוזיקלי  ונחשפים לתיאוריות עכשוויות בתחום.

אנו בפקולטה לחינוך מוזיקלי גאים לטפח קהילה פעילה של מורים למוזיקה, המייצגת קשת רחבה של תחומי עיסוק מוזיקליים וחינוכיים והמאופיינת בפיתוח יוזמות חדשות, שיתופי פעולה ולימוד משותף.

למה לבחור במכללת לוינסקי לחינוך?

התפתחות – בוגרי התואר השני בחינוך מוזיקלי נקלטים באהדה במסגרות החינוכיות השונות ומשתלבים בתפקידי ריכוז מגמה בבתי הספר התיכוניים, בניהול פרויקטים במוסדות חינוך מוזיקליים ובתפקידי פיקוח והדרכה במשרד החינוך. רבים מבוגרי התוכנית מלמדים במוסדות להשכלה גבוהה.

רב-תחומיות – הלימודים כוללים סדנאות אמן במוזיקה, היכרות עם סביבות ממוחשבות מתקדמות בהוראת המוזיקה, לימודי התמחות במחקר החינוך המוזיקלי, סדנה להכנת עבודת גמר מחקרית ועוד. שיטות הלימוד הן רבות ומגוונות.

יצירה – הפקולטה מקיימת אירועים מוזיקליים רבים באופן שוטף לאורך השנה, המהווים הזדמנות להופיע, להתמקצע ולקיים עבודת צוות מוזיקלית מפרה.

מוניטין – במהלך השנים הכשירה המכללה עשרות אלפי ומחנכים, אשר מטביעים את חותמם על מערכת החינוך בישראל בתפקידי הוראה, ניהול ופיתוח.

ערכים – המכללה מעודדת את בוגריה לשלב בין מקצוענות ואנושיות ומבססת את ההכשרה על נכסי תרבות, ערכי היהדות, ערכים דמוקרטיים ושילוב טכנולוגיות מתקדמות בדרכי ההוראה והלמידה.

 

לפרטים על המערך המסייע או על מלגות מטעם משרד החינוך לחץ כאן

*המערך המסייע וההלוואה המותנית מוענקים על ידי משרד החינוך ולא על ידי מכללת לוינסקי לחינוך. אין לראות בפרסום זה הבטחה או התחייבות מטעם צד כלשהו, כי הסטודנט יימצא זכאי לקבלתם. כמו כן, אין התחייבות על מועד קבלת המערך המסייע או ההלוואה המותנית לזכאים.

 

עיקרי התוכנית

ראש התוכנית

ד"ר איתן אור נוי

מרכזת התוכנית

ד"ר אמירה ארליך

מזכירות סטודנטים

טלפון למתעניינים

 • תנאי קבלה

  תנאי קבלה

  הערה: תיתכן קבלת מועמדים שאינם עומדים בכל תנאי הקבלה, בהתאם לשיקול דעת המכללה

  לתנאי קבלה והרשמה לתואר שני לחץ כאן >>

 • ימי לימוד במכללה

  ימי לימוד במכללה

  יום רביעי - יום מלא
  יום ראשון - 19:00-15:00 לבוחרים בהתמקדות ניצוח תזמורות כלי נשיפה ילדים ונוער

 • מועדי תחילת לימודים

  מועדי תחילת לימודים

  אוקטובר

 • משך הלימודים

  משך הלימודים

  שנתיים

 • שכר לימוד

  שכר לימוד

  100% שכר לימוד אוניברסיטאי לכל שנת לימודים.

  שכר לימוד במכללת לוינסקי לחינוך